Lapsen kaveri on inhottava
Siis minun 12vuotiaalta tytöltäni on kadonnut koulukirjoja joiden takia opettaja on valittanut hänelle. (Ennen ei ole koskaan ennen edes läksyt tekemättä) ja piirroksia on kadonnut vihkostaan ja läksyt ovat merkattu väärin vaikka muistaa tarkalleen että oikein ne on merkannut.
Ja luulen että tytön kaveri on piilotellut tyttöni kirjoja vihkoja(muutaman, yksi löytyi luokan lattialta) Ja kumittanut tyttäreni kirjasta ympyröinnit ja vaihtanut paikkaa että tytölleni raivottaisiin.
Syynä että epäilen tyttöni kaveria on se että hän ei ole mikään paras koulussa Ja vaikuttaa muutenkin aika narsistiselta kun on meillä käynyt.(On kyllä tytölleni mukava mutta kun tyttäreni menee vaikka vessaan niin hän on juurikin ylimielisen oloinen ja muuttuu täysin.) Olen yrittänyt puhua lapselleni järkeä mutta ei usko kun kaverinsa on oikeasti todella mukava ja kiva.
Mutta ongelmani on että en voi alkaa häntä noin vain syyttämään ilman todisteita. mitä mieltä olette?
Just. Tyttös on vain hukannut tavaroita mutta et pysty myöntämään että lapsesi ei olekkaan niin täydellinen kuin luulit.