Jos olisit n.50v nainen harkitsisitko 38v miestä?
Etsinnässä parisuhde, mutta uskaltaako tuollaiseen edes lähteä jos mies noin paljon nuorempi? Pelkään että tulee itsetunto-ongelmia ku mä rupsahdan minä hetkenä hyvänsä. Vielä ulkopuoliset ei juuri huomaa ikäeroa ja mieskin luuli että olen hänen ikäisensä. Mies on vielä komea, varmasti löytää ikäistänsäkin seuraa. Parit treffit on takana ja mietin et pitäiskö vaan unohtaa koko juttu, sydänsuruja vaan saan tai vähintään kauheat paineet. Enkä edes tiedä kuinka vakavissaan mies on joten sinänsä turha kysymys :D
Onko muita jotka olleet vastaavassa tilanteessa?
Kommentit (55)
Kyllä harkitsisin jos hän on mukava ja minulle sopiva. On niin harvinainen onni löytää samanhenkinen ihminen ja jos vielä tunne on molemminpuolinen niin en heittäisi tilaisuutta hukkaan.
N48
Voin harkita. Olen ollut melkein yhtä nuoren kanssa.
51v.
Jos hän ei haluaisi enää lapsia, niin miksipä ei.
Anna mennä, jos mies muuten tuntuu oikealta ei ikä ole mikään ongelma.
Riippuu ihan ihmisestä. Ikä ei kerro kaikkea.
Riippuu monesta tekijästä. Voisin.
Treffipalstoilla puolet 50-vuotiasta naista hakee nykyään 30-40 vuotiasta miestä. Nuori mies piristää, eikä kyse ole vaan vireydestä sängyssä. Liity vaan joukkoon! N51
Mun mies on 12 vuotta nuorempi. Ei olla kyllä vielä tuon ikäisiä, mutta ehkäpä suhde kestää noille vuosiluvuille.
Ollaan oltu jo yli kymmenen vuotta yhdessä.
Eli anna mennä vaan, jos siltä tuntuu.
Ehkä ei kannata jättää elämättä pelon takia. 90pv morsiamena sarjassa näkyy paljon isompiakin ikäeroja :) Tekisi mieli varata matka vaikka Kongoon sulhoa etsimään. Elämästä viiskymppisenä ei viittis tehdä enää hankalaa ja yksinäistä ja miettiä liikoja, vaan on aika alkaa elämään hetkessä.
36-vuotiaana miehenä katsastaisin lähinnä ikäluokkasi matamien tyttäriä. Olen joskus sutaissut kokeilumielessä kypsempiäkin naisia, mutta miljoonia pitää läimäyttää mehukkaiden ryntäiden ohella tiskiin että suhdetta harkitsisin.
Tiedän niin paljon pareja, joissa nainen on vanhempi, huomattavastikin, että just yksi päivä mietin, että tiedän sellaisia pareja enemmän kuin ikäerosta toisinpäin!
En.
En jaksais enää panna koko ajan.
Onhan tuo melko perverssiä. Paitsi palstapuumien mielestä.
Lyhytkin suhde komistuksen kanssa tuo sellaiset kiksit, että niillä jaksaa sitten hetken yksinäänkin, jos kariutuu. Haen aina 15-20v itseäni nuorempi miehiä.
Hyvän ystäväni mies on häntä 14 v nuorempi. Ovat olleet 20 v yhdessä. Kun suhde alkoi, mies oli 26 v.
Vierailija kirjoitti:
36-vuotiaana miehenä katsastaisin lähinnä ikäluokkasi matamien tyttäriä. Olen joskus sutaissut kokeilumielessä kypsempiäkin naisia, mutta miljoonia pitää läimäyttää mehukkaiden ryntäiden ohella tiskiin että suhdetta harkitsisin.
Mun tyttäret 14v ja 16v. Oon aika varma ettei heitä kiinnosta 36v ukko. Yök.
Mitä häviäisit? Ei tuollaista tule joka päivä vastaan!
En. Liian ukkoontunut.
Mutta 16-18v kundi menis kyllä.