Nyt täytyy kehua teille hyvää juustoa!
Cittarissa oli tämän juuston maistattaja: http://www.tetedemoine.ch/en/ Voi että se oli hyvää, ihan kuin jotain suolakiteitä tms olisi ollut siellä juuston seassa, maku tuli siis merisuolatyyppisesti esiin. Aivan mahtavaa!
Mutta harmi että tätä myytiin vain noin 500 g pakkauksissa ja hinta oli 35 euroa / kg enkä raskinut siis ostaa. Siihen olisi saanut tuon leikkuuhyrrän kaupan päälle mutta en olisi sitä varmaankaan tarvinnut.
Täytyy nyt katsoa jos lauantaina menenkin kattelemaan olisiko tätä vielä...
Kommentit (2)
[quote author="Vierailija" time="02.04.2015 klo 17:37"]
Täytyy kokeilla onko kehulle katetta.
[/quote]Kokeile ihmeessä, jos satut asumaan pk-seudulla, niin tällä esittelijällä (tais olla suomensveitsiläinen, puhui hyvin mutta aavistuksen murtaen suomea) on siellä jokin Sveitsi-liike, en kuunnellut sen tarkemmin kun ei asuta itse siellä päinkään. Siellä tätä kuitenkin pitäisi olla myynnissä myös. ap
Täytyy kokeilla onko kehulle katetta.