Hyvät pahat ja rumat
Onko mikään muu talk show ollut niin aikaansa edellä? Muistatteko sitä aikaa, kun katsojat kommentoivat faksejen välityksellä? Ja miten Sarasvuo oli parempi kuin koskaan enää myöhemmin? Oliko se Rantalainen ja Sarasvuo, jotka saivat toisensa ajatukset potenssiin sata? Lausntai-iltapäivä ja HPR.
Kommentit (12)
Ei. Täällä on vain teinejä jotka eivät muista 90 luvun puhutuimpaa talkkaria.
Mulla on jopa alkuperäinen VHS tallessa.
Tekivät ja sanoivat sellaisia juttuja ettei kukaan ennen eikä koskaan.
Timo T.A. suuttui Sarasvuolle jossain haastattelussa ja lähti kesken suoran lähetyksen pois kuvasta. Suostui tulemaan takaisin vain jos Sarasvuo pyytää anteeksi. En muista pyysikö.
Sarasvuo sammui kesken erään lähetyksen, kun vetivät viinaa ja lääkkeitä koko lähetyksen ajan. Rantalainen kertoi jutun juonen sitten ohjelman lopuksi.
[quote author="Vierailija" time="24.03.2015 klo 23:34"]Timo T.A. suuttui Sarasvuolle jossain haastattelussa ja lähti kesken suoran lähetyksen pois kuvasta. Suostui tulemaan takaisin vain jos Sarasvuo pyytää anteeksi. En muista pyysikö.
[/quote] :D Sanoivat aina suorat sanat. Jarikin uskalsi enemmän Simon kanssa.
Oikeasti harmittaa että sellainen lahjakkuus kuin Rantalainen eliminoitiin lopulta niin että lähti kokonaan julkisuudesta. Todella lahjakas toimittaja ja sellaisia on vähän.
[quote author="Vierailija" time="24.03.2015 klo 23:32"]Mulla on jopa alkuperäinen VHS tallessa.
[/quote] Ihan Simon mulle antamana.
Olisiko myynti halukkuutta!.
Nimittäin kaikkialta oon ettiny hpr:rää mutta mistään en oo löytäny. Kiinnostaisi suuresti.
Luulin että puhutaan siitä länkkäristä. Hö
On kyllä edelleen parhaita, jos ei jopa paras, talkkari, jota Suomessa on tehty. Ainakin se alkutaival, kun jumalkompleksi ei vielä niin vahvasti puskenut esiin juontajissa, vaan jaksoivat olla innokkaita ja ohjelma oli tärkein, ei juontajat itse.