Onko teidän lapsella unirätti tai -lelu?
Meidän esikoisen unilelu on rähjäinen ja vanha pehmokoira, joka on minun vanha. Sain tuon koiran isältäni, kun synnyin ja raahasin tuota koiraa mukanani kaikkialle. Nyt esikoinen tekee ihan samaa.
Keskimmäisellä on unirätti, joka on äp-pakkauksen harso.
Kuopuksen unilelu on pikkuauto tai sitten joku ukkeli (Turtles, Puuha Pete tms.), joka vaihtuu joka ilta.
Lapset ovat 4v, 3v ja 2v.
Kommentit (4)
Toisella vielä haisevampi pieni peitto. Pitäis pestä ne molemmat, mutta kun ei hennois...
Tosi nuhjuinen, mut sitäkin rakkaampi! Sitäkin on pakko pestä aina välillä, sen jälkeen ei illään meinaa kelvata.
Pitää olla yksi suussa ja yksi kädessä, muuten tulee vaan itku. Lisäksi on unilelu molemmissa kainaloissa mutta ne ei ole ollenkaan niin tärkeitä vaan pikemmin äidin ja isän yrityksiä korvata ne tutit. 1,5 v.
virttynyt pupu (Neponen nimeltään) jonka korvaan hankaa kasvojaan ennen kuin nukahtaa. Pupu Neponen on raahattava mummolaan ja tarhaan yövierailuille. Muutaman kerran neponen on joutunut pesukoneseen pojan mahataudin yllätettyä, eikä meinaa millään puhtaana ja tuoksuvana kelvata, vain nuhjaantunut pupu kelpaa.