Voi että töykeä palvelu harmittaa!
Joudun joka syksy soittamaan lasten harrastusten takia liikuntaseuraan ja sieltä saa aina niin töykeää palvelua että tulee ihan tosi huono mieli koko päiväksi! Vastaukset ovat töykeitä, tyyliin mitäs tänne soittelet ja kyselet, kehtaatkin häiritä, lue nettisivuilta, etkös ole älynnyt kun asiasta on ilmoitettu jo viikko sitten ilmaisjakelulehden takasivun vasemman alakulman pikkuprintissä jne. :( Ja me kun kuitenkin haluttaisiin vaan osallistua heidän järjestämäänsä lasten harrastukseen ja maksaa siitä 180 euroa vuodessa, onko se nyt niin kamalaa? Tulee tosi paha mieli.
Kommentit (3)
Ylipäänsä asiakaspalvelussa on usein aivan hommaan sopimatonta porukkaa, mutta noissa järjestöjen vapaaehtoishommeleissa heitä tuntuu oikein vilisevän. Kai se on niin, että jos palkka ei ole palvelun laatuun sidoksissa, väki ei viitsi olla edes normaalikohtelias... ok, onhan näitä kirkkaita poikkeuksiakin, innokkaita ja innostuneita harrastajia - mutta myös siis näitä riivinrautoja.
Itselleni tulisi varmaan aika pian ajatus liikuntaharrastuksen tai ainakin järjestön vaihtamisesta, jos tuolla lailla suhtauduttaisiin.
todellakaan palvelu ole parhaasta päästä. Kiitos vastauksista, " mukava" kuulla että toisillakin on tämmöisiä kokemuksia kun tuli jo sellainen olo että tämä koko kaupunki on ihan takapuolesta... Mutta juu, taas kerran sain siis huonoa palvelua mutta tämä olikin sitten viimeinen kerta; meidän perhe osaa kyllä harrastaa ilman tätä ko. seuraakin! :)
ja sit niihin posteihin ei edes viitsitä vastata!!