Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jännä humata miten ruokavalio vaikuttaa kroppaan ja virkeyteen erityisesti!

Vierailija
13.03.2015 |

Minulla on kerran viikossa niin sanottu helppo päivä jolloin saan syödä ruokavaliosta poiketen lähes mitä vaan

Päivä on kulminoitunut perjantaiksi jolloin kurvaan töiden jälkeen kaupan kautta ja ostan herkkuja. Syötyä tulee sipsejä ja karkkia, kaikkea sellaista yleensä mitä muina päivinä viikosta vältän. Yritän silloin syödä edes jotenkin terveellisesti.

 

Viikolla riittää töiden jälkeen puolen tunnin-tunnin tirsat ja sitten jaksaa taas yöunille kevyesti, aina ei kaipaa päikkäreitään. Olo on energisempi ja reippaampi kun syö terveellisesti, säännöllisesti ja juo vettä runsaasti.

Vaikka näitä herkkupäiviä odottaakin, muistin taas miksi nämä on oikeastaan aika kamalia. Nukuin neljän tunnin päiväunet ja olo on kuin katujyrän alle jääneellä. Kuin minut olisi hakattu. Väsyttää ihan tuhottomasti ja oksettaa. Vedin sipsejä ja karkkeja kahmalokaupalla kun pääsin aiemmin tänään töistä.

Jos herkuttelu olisi jatkuvaa kuten ennen, tämä vetämätön paskaolo seuraisi mukanani joka päivä. Sitä en halua jatkossa enää koskaan!

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
13.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi on pakko vetää viikotain jotain mässyä? Kohtuus kaikessa, voi herkuksi riittää pieni jälkiruokakupillinen sipsejä tai rivi suklaata. Tai vain jäätelöpuikko.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi seitsemän kolme