Näin aivan upean auringonlaskun. En ottanut kuvaa. En laittanut Facebookkiin.
Katselin näkyä hurmaantuneena. En kuvannut sitä muille. En jakanut sitä somessa.
Kuinka usein koette vastaavia hetkiä? Vai jaatteko kaiken näkemänne ja kaikki valmistamanne ruoat somessa?
Kommentit (12)
Ap, sinä jaoit kokemasi tunteen somessa ja haluat keskustella aiheesta..
Tuohon nyt pystyy nainenkin.
Mutta näitkö perseesi peilistä ja maltoit olla jakamatta sitä somessa?
[quote author="Vierailija" time="09.03.2015 klo 21:21"]
Ap, sinä jaoit kokemasi tunteen somessa ja haluat keskustella aiheesta..
[/quote]
Kyllä minä sen tiedän, halusin vain herättää keskustelua tästä aiheesta.
Ap
[quote author="Vierailija" time="09.03.2015 klo 21:25"]
Tuohon nyt pystyy nainenkin.
Mutta näitkö perseesi peilistä ja maltoit olla jakamatta sitä somessa?
[/quote]
No emmä nyt mikään jedi ole sentään!
Ap
Someen laitan esim. lomalla ollessa juuri kauniit maisetmat. Ne ovat sellaista neurtaalia fiilistelyä.
Ostoksia tai esim. joulukuusta joululahjoineen en koskaan jaa esim. FB.ssä, koska ne ovat sellaista materiaalia, jotka jotkut voivat kokea pröystäilynä. En myöskään laita omasta nassusta mitään kuvaa sinne, siis näitä surullisen kuuluisia selfieitä, koska itse koen, että sillä kalastellaan kehuja.
En lesoile enkä piilolesoile somessa, rahalla, kauneudella, hoikkuudella, urheilullisuudella, ahkeruudella, urakehityksellä, parisuhteen rakkauselämällä, lasten menestyksellä. Ne asiat haluan pitää vain pienen piirin tietoisuudessa, enkä kalastele kehuja näillä meriiteillä.
Jos et laittanut sitä someen, tapahtuiko se oikeasti?
Dun dun duuuunnnnn.
Vois tietty alkaa laittaa ruokakuvia. Jos vain ilkeäisi, hirveitä sooseja yleensä tulee..
Minulla on tavattoman kaunis tyttövauva, enkä ole laittanut hänestä kuvia Facebookiin. Tämä on monelle tutulleni vaikea käsittää.
Some on syöpä