Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kiva festarikesä tulossa...

Vierailija
03.03.2015 |

...kun ei ole taaskaan ketään, kenne kanssa mennä! Mistä te muut saatte porukan kasaan? Olen kateellinen teille, joilla useita kavereita ympärillä kun olette viihteellä/baarissa/festareilla. Jos minä jonnekin pääsen, niin se on sattumaa tai sääliä. :(

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
03.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pääsen kaksille festareille ihan yksi - odotan sitä todella! Saa kuunnella bändejä ja liikkua ihan niinkuin haluaa. Muut festarit sitten perheen kanssa, mikä on ihan kivaa myös.

Vierailija
2/4 |
03.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nähtävästi musamaku ei mene yksiin ja kellään ei tietenkään ole rahaa.. tai kaikki lupaavat, mutta peruvat/unohtavat...

ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
03.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oletko itse kuinka aktiivinen pitämään yhteyttä ja ehdottamaan yhteisiä juttuja? Vai odotatko, että sinut vaan pyydetään mukaan? 

Vierailija
4/4 |
03.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi ihmeessä et mene yksin? Mä olen käynyt vissiin viis tai kuus kertaa festareilla itsekseni, kun kukaan kaveri ei ole päässyt mukaan, ja kivaa on ollut. Eri asia tietty, jos pääasia on hengailu ja dokailu - mä olen mennyt katsomaan bändejä ihan selvin päin. En ole siis ollut yötä festarialueella. Ekan kerran taisin tehdä näin noin 30-vuotiaana, nyt olen jo yli 40.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä viisi kuusi