Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä suolaista naposteltavaa kuohuviinin kanssa?

Vierailija
27.02.2015 |

Ajattelin tarjota punaviiniä, juustoja jne., mutta vieras pitääkin enemmän kuohuviinistä. Mitä pientä suolaista voi sen kanssa tarjota?

Kommentit (3)

Vierailija
2/3 |
27.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Osta crustadeja ja täytä niitä esim. kylmäsavulohi-tuorejuusto-tilli seoksella tai mäti-punasipuli-smetana seoksella tai muulla vastaavalla.

Tai tee pieniä ruisnappeja, joiden päällä on edellä mainittuja täytteitä tai esim. kylmäsavuporoa tms.

Valkohomejuusto käy myös. Voit myös tehdä vaaleasta leivästä pieniä leipäsiä, joihin vaikkapa melonisiivu, jonka ympärillä on parmankinkku. Melonin voi kiinnittää leipään coctailtikulla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
27.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Saaristolaisleipää ja siihen päälle rucolaa ja sellaista lohihässäkkää, johon tulee tuorejuustoa, kylmäsavulohta, mausteita, punasipulia, sitruunaa. Kääri tahna kylmäsavulohilevyn sisään, kierrä rullalle ja pakasta, jolloin on helpompi leikata siivuiksi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän viisi neljä