Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pissavaivaa(ko) lapsella (?)

Vierailija
17.02.2015 |

Poika valitti eilen että vasemmalle ylös selkään sattuu ja vatsa oli jonkun aikaa kipeä, mutta nämä olot meni jo eilen ohi. Tänään rampannut pissalla varmaan sata kertaa. Voisiko olla vti? Kellään kokemuksia? Varailen huomenna lääkäriä jos pissalla ramppaaminen jatkuu. Niin ja lapsi ei juo normaalia enemmän ja pissaa tulee pari tippaa kerralla. Kuumetta tms muuta ei ole.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
17.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pojilla harvemmin pissatulehduksia. Yleensä taustalla jokin rakennevika. Veisin huomenna lääkäriin. Selkä- ja vatsaoireet kuulostavat huolestuttavilta. Jos nousee kuume, lähtisin päivystykseen. Omalla pojalla hydronefroosi.

Vierailija
2/3 |
17.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="17.02.2015 klo 21:08"]Pojilla harvemmin pissatulehduksia. Yleensä taustalla jokin rakennevika. Veisin huomenna lääkäriin. Selkä- ja vatsaoireet kuulostavat huolestuttavilta. Jos nousee kuume, lähtisin päivystykseen. Omalla pojalla hydronefroosi.
[/quote]

Mikä tuo sitten on? Tällä lapsella on munuaiset ultrattu vauvana, ja kaikki oli kunnossa. Lähden joo lääkäriin jos kuume nousee, muuten menemme huomenna. Ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
17.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Osaisko joku sanoa jotain? Ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan neljä viisi