Kuinka usein harrastatte seksiä viikossa/parisuhteen kesto?
Kommentit (86)
Kahdesti aamulla ja kerran illalla ennen nukkumaan menoa joka päivä. 5 vuotta yhdessä.
1-2krt viikossa nyt kun molemmat hukkuu töihin (meillä myös pieni lapsi). 8.5v yhdessä. Rauhallisempina aikoina 2-3krt viikossa.
12 vuodenkiertoa yhdessä oltu, seksiä 3-8krt viikossa. Toki paljon vähemmän kuin ihan alku aikoina. Viikonloppuisin siis saatamme olla monta kertaa päivässä 'silleen', viikolla pitkien työpäivien takia vähemmän, mutta silloinkin yleensä n. pari kertaa.
Aina kun nähdään niin vähintään kerran, eli tällä viikolla tarkoittaa 7 kertaa tai enemmän. Seurustelua 3kk, naispari
Ollaan nähty tänä vuonna ehkä 4 kertaa... 2 kertaa seksiä. 2,5 vuotta suhteessa.
Melkein kymmenen vuotta yhdessä. Seksiä yleensä parin kolmen viikon välein.
kerran/viikko tai kaks.Miehen aloitteesta AINA ite en niitä tee enkä tule tekemään.Haluja on, mutta väärä mies jo 12v.Lapsia on 3
En ymmärrä miksi siitä seksistä (ja sen vähyydestä parisuhteissa, sekä kaiken maailman piristyskeinoista) puhutaan niin paljon kun tuntuu että kaikki harrastavat sitä näin paljon! Ainakin tältä palstalta saa sen kuvan. Kadehdin teitä! Meillä ei siis varsinaisesti kukoista seksielämä mutta onhan sitä.
[quote author="Vierailija" time="13.02.2015 klo 18:35"]Kahdesti aamulla ja kerran illalla ennen nukkumaan menoa joka päivä. 5 vuotta yhdessä.
[/quote]
Vau. Siis vau!! Itse en varmaan pystyisi menkkojen aikaan mutta hatunnosto teille. Aika hieno suoritus.
Neljä vuotta ensiviikolla oltu yhdessä, avoliitossa vuosi ja 1-6 kertaa viikossa :D
7,5 vuotta yhdessä oltu. Seksiä noin 3 kertaa viikossa.
no ennen useita kertoja viikossa, raskausaikana kerran kuussa, ja nyt kun poika on 5kk on seksiä ollut arviolta max 10krt
yhdessä ollaan oltu kolme vuotta
No nyt raskausaikana ja miehen lääkityksen alettua seksi on vähentynyt on mennyt kuukausikin ilman, mut yleensä vähintään kerran\kahdesti kahdessa viikossa ennen raskautta ja lyrica lääkitystä ainakin kerran\kahdesti viikossa. 2v
5-8 kertaa päivässä, viikonloppuisin useamminkin. 9 vuotta yhdessä ja 4 lasta.
[quote author="Vierailija" time="13.02.2015 klo 18:49"]5-8 kertaa päivässä, viikonloppuisin useamminkin. 9 vuotta yhdessä ja 4 lasta.
[/quote]
Ette käy paljoa töissä?
nykyään enää 1-2 krt viikossa, 30 v, eikä tee enempää mielikään (mun)..
Viisi vuotta oltu, kerta viikkoon tai kahteen... yllättäen lomien aikaan useammin