Miten kuuluisi suhtautua naapureiden paneskeluääniin?
Nainen ei ole hiljaisemmasta päästä, ja kuuluu hyvin seinän läpi. Tämä ei häiritse minua missään määrin, mutta joku on ripustanut porraskäytävään lapun jossa pyydetään olemaan hiljempaa. Tämäkään ei taida olla ihan normaalia?
Kommentit (23)
Nupit kaakkoon ja musa soimaan kybälle.
Mun mielestäni on ihan ok jättää lappu. Jotkut yrittävät nukkua.
Minä kuuntelisin ja naureskelisin :)
Mun mielestä on normaalia laittaa lappu mutta lasten aikana ei todellakaan kuulu äänekkäästi nussia :( Eikö se oo jo laitonta että altistaa alaikäisen seksille?
Joo eipä ole kivaa herätä aamuyöllä huutoon kuin sikaa tapettaisi seinäntakana, kuunteleppa sitä sitten vaikka joka viikonloppu ja mene aamulla klo 6 töihin !
Itse laiton naapurille lapun postiluukusta että NUSSI HILJEMPAA , toimi... onneksi on jo muuttanut poiskin muualle voihkiin ja huutaan:)
Se on todella ärsyttävää kuunnella. Akka kiljuu minkä kerkeää. Yleensä just nukkumaanmenoaikaan seinän takana pano käynnissä. Tekis mieli kipakasti koputtaa seinään, mutta ei kehtaa. Pihalla kohdatessa meinaa pokka mennä...
[quote author="Vierailija" time="13.02.2015 klo 23:24"]Joo eipä ole kivaa herätä aamuyöllä huutoon kuin sikaa tapettaisi seinäntakana, kuunteleppa sitä sitten vaikka joka viikonloppu ja mene aamulla klo 6 töihin !
Itse laiton naapurille lapun postiluukusta että NUSSI HILJEMPAA , toimi... onneksi on jo muuttanut poiskin muualle voihkiin ja huutaan:)
[/quote]
Ah, kuinka sivistynyttä.
[quote author="Vierailija" time="13.02.2015 klo 18:08"]
Nupit kaakkoon ja musa soimaan kybälle.
[/quote]
Holy Diver on hyvä biisi näihin tapauksiin jos naapurissa on hevimies nussimassa
Lasin laittamalla seinään kiinni voi vahvistaa kuuntelukokemusta. Sitten voi vaikka kuvitella olevansa mukana tms. ja runkata. T: Naapurin ukko
Minä laitoin lapun että äänet häiritsee ja hän otti opiksi. Ei tullut enää teeskentelyjä orkkujen ääniä.
Itse oon joskus voihkinut takaisin kun naapurissa oli turhan kovaäänistä menoa. Tuli hiljaista :D
Voit äänittää valmiiksi omaa hekotus- ja huutonauruasi. Pistät täysillä volyymiä juuri silloin, kun naapurissa on sessio päällänsä.
[quote author="Vierailija" time="13.02.2015 klo 23:26"]
[quote author="Vierailija" time="13.02.2015 klo 23:24"]Joo eipä ole kivaa herätä aamuyöllä huutoon kuin sikaa tapettaisi seinäntakana, kuunteleppa sitä sitten vaikka joka viikonloppu ja mene aamulla klo 6 töihin ! Itse laiton naapurille lapun postiluukusta että NUSSI HILJEMPAA , toimi... onneksi on jo muuttanut poiskin muualle voihkiin ja huutaan:) [/quote] Ah, kuinka sivistynyttä.
[/quote]Ja on sivistynyttä ulvoa orkkunsa naapureiden iloksi?
Jos se tapahtuu hiljaisuuden aikaan, niin saa valittaa. Muuten on normaalia elämää.
luudan varrella kopistelen kattoon, jos haureus tunkeutuu asuntooni.
Reagoin siten, että kiihotun.
t. mies
[quote author="Vierailija" time="13.02.2015 klo 23:38"]
Voit äänittää valmiiksi omaa hekotus- ja huutonauruasi. Pistät täysillä volyymiä juuri silloin, kun naapurissa on sessio päällänsä.
[/quote]
https://static.ylilauta.org/files/ek/orig/1367533266133859/djpate_nauraa.mp3
Tämä kajareista täysillä niin eiköhän naapurit hiljene :D
Mua rehellisesti vähän häiritsee seinänaapurien paneskeluäänet. Kyseessä on mieheni serkku vaimoineen ja päivisin sellaiseen aikaan kun tiedän heidän lastensa olevan kotona. Asiahan ei mulle missään määrin kuulu, mutta väkisin vähän ihmetyttää. Rivariasumisen iloja.