magneettikenttä raskauden aikaana
Aloitin uuden työn ja tein samantien pitkään toivotun plussan. Nyt onkin ongelmana se, että työpisteeni on pistehitsauskoneella, näitä on monta samassa ryppäässä. Eli magneettikenttä on alueella aika voimakas. Onko kokemuksia saako kyseisessä kohdassa työskennellä raskauden aikana? Takana yksi keskenmeno ja yrittämistä vajaa kolme vuotta, niin ei viitsisi ottaa mitään riskiä :/
Kommentit (4)
[quote author="Vierailija" time="10.02.2015 klo 16:27"]
No googleta.
[/quote]
Arvaa oonko yrittäny....
Insinöörin tylsä vastaus. Mitä todennäköisimmin tuolla ei ole vaikutusta. Ihmisten eri laitteilla aikaansaamat magneettikentät ovat huomattavan pieniä verattuna maan magneettikenttään.
Oikeaa vastausta on vaikea sanoa, kun et kerro kuinka voimakas tuo magneettikenttä on ja mikä on etäisyys magneetin ja työskentelypisteen välillä.
No googleta.