Seksilelujen ehdottaminen....
Miten olette ottaneet vastaan idean tuoda seksileluja (käsiraudat,dildot yms leikkikalut) seksiin mukaan? Seksi on välillämme ihan hyvää,mutta olen alkanut kaivata vähän ronskimpaa tapaa nauttia siitä. Takana 20v yhteiseloa enkä jaksa olla enää siveyden sipuli!
Tiedän että mieheni pitää rajummista otteista,vaikka esittää välillä olevansa muuta😉 Yleensä minä olen se joka ehdottelee "tuhmuuksia"miehelleni mutta ne pitäisi saada käytäntöön mukaan 🙄
Kuinka miehenne suhtautui tähän ensikerran kun ehdotitte välineistöä mukaan?
Miten sinä MIES suhtauduit vaimosi ehdotukseen??
Suurin pelkoni olisi, että mies tyrmäisi ajatuksen....
Kommentit (9)
Olen osin samassa tilanteessa, mutta päinvastaisissa rooleissa. Osin vain siksi, että olen vaimolle ihan ehdottanut että eikö hän nyt vaikka dildosta tykkäisi tai haluaisi seksikaupan sivua selata. No ei tykkäisi eikä haluaisi, sen sanoo ihan suoraan. Ja ihan ok niin, koska kyllä mä lähden siitä, että näissä hommissa sen halun pitää lähteä aidosti itsestä eikä siitä että suostuu johonkin vähän vastentahtoisesti toista miellyttääkseen.
Eipä se itsellekään olisi kivaa, jos toinen kiemurtelisi jotenkin epämukavana, siinä omakin kiihotus katoaisi aika äkkiä. Olen esimerkiksi kertonut hänelle, että oli minullakin leluja joskus kauan sitten sinkkumiehenä, eikä hän siinä millänsäkään ole ollut, sanonut vaan, että voit sinä itsellesi hankkia. Vaan enpä ole tullut hankkineeksi, koska tiedän että ei se hänelle olisi mikään juttu, enkä toisaalta halua lelua hankkia piiloteltavaksi tai hävettäväksikään, vaan tykkään siitä että seksi on meillä yhteinen ja avoimesti jaettu juttu. Aivan toinen asia olisi, jos hän itse ilmaisisi kiinnostuksen sitä kohtaan että minulla olisi jokin lelu, vaikkei hän itselleen haluakaan.
Mutta aina voi silloin tällöin ottaa asiaa puheeksi, on se silti sillä tavalla ihan normaali juttu ettei se kielletty puheenaihe ole. Suosittelen sinullekin, että alat vaan avata asiaa samalla tavalla, neutraalilla keskustelulla seksivälineistä ja muusta mistä nyt ikinä haluaisitkaan keskustella, vaatteet päällä ja jossain muussa tilanteessa kuin seksissä. Keskustelemallahan sitä toisen ajatukset oppii tuntemaan, ja omansa välittämään toiselle.
Yleensä en perusta noista seksilelukalentereista, mutta teidän kohdalla se voisi olla hyvä vaihtoehto tutustua erilaisiin leluihin. Yleensä sisältävät jonkun pienen vibran, vaatteita, liukkaria, anustapin, sitomisjuttua, jne. Toki maksavat usein aika paljon, mutta esimerkiksi satisfyerillä on oma kalenteri, sinfulilla ja kaalimadolla. Netistä löytyy kyllä arvioita näiden sisällöistä.
Meillä minä olin se joka kyseli lelujen hankkimisesta ja vaimo näytti vihreää valoa. Olen sitten aina välillä ostanut leluja, etenkin sellaisia jolla saadaan naisen nautintoa nostettua. Vaimoni on sanonut, että on nauttinut monestakin mitä olemme tehneet. Ei kuitenkaan koskaan pyydä leluja. Mennään ilman yleensä ellen minä niitä sänkyyn tuo ja silloin vastaanotto on hieman vaikea tulkita. Masturboidessaankaan hän ei ole niitä tietääkseni käyttänyt vaan pitää ilmeisesti sormista enemmän. Leluista löytyy monenlaista vibraattoria, dildovibraattoria, muutama erikokoista dildoa joista pari aika kookasta, kauko-ohjattava lelu, värisevä penisrengas, sidontavälineet.
Olisin itse valmis kaikenlaiseen kokeiluun, mutta vaimoni taas ei ole superseksuaalinen. Seksiä on kerran viikossa, yleensä viikonloppuna, jos ihan sitäkään. Joskus tosin saattaa olla monta päivää putkeenkin mutta tuo muutaman kerran vuoteen.
Mä otin vibran illalla sänkyyn,laitoin käyntiin ja sanoin vaimolle,että hommasin tällaisen,kun ajattelin,että voisit vaikka tykätä.Hän innostui ja tuntui kiihottuvan jo pelkästä ajatuksesta.Tuon jälkeen on tehty hankinnat yhdessä ja hauskaa on ollut!!
Ensimmäisenä meille löysi tiensä hierontaöljy (sellainen ihan oikeaan hierontaan tarkoitettu) ja perusvoidetta käytettiin myös. Hieroessa sormet sitten saattoi "ihan vahingossa" seikkailla "väärissä paikoissa". Kun oivallettiin, miten lisäliykkaus antaa leikkeihin efektiä/erilaista tuntumaa.
Näiden myötä sitten liukkaria ruokakaupassa. Siitä seuraava askel oli vierailu erotiikkavälineliikkeeseen (ja shokki siitä mitä kaikkea tähän asiaan on tarjolla). Eka kerralla mukaan ei tarttunut, kuin makuliukkaria.
Mutta eka käynti antoi mahdollisuuden keskustella leluista ja jo toisella käynnillä tuli hankintojakin.
Nyt kaapissa odottaa aikuisten joulukalenteri, josta toivon mukaan löytyy lisäsisältöä tarvike laatikkoon.
Eli vinkkaisin käyntiä alan liikkeessä ja sitä kautta keskustelun alkuun pääsyä, siitä mikä voisi sopia teille.
Minä olenmeillä se joka keksiis kaikkea, miehellekin. Aina käy vain niin, ettei mietä kiinnosta. Seksi kyllä kiinnostaa jokapäivä, mutta ei mitkään härpäkkeet. Ei edes vain miehelle tarkoitetut.
Pitäskö olla iloinen..kun vain minä kelpaan. En tiedä . Hyvää ja upeatahan meidän seki on, ollut iät päivät. Mutta joskus olis kiva jotain kokeilla kunnolla.
Tilailen ihan turhaan. Kyllä mies sytyttää aina vaan ilmankin, ja näköjään minäkin vielä vaan.
Minä kyselin kanssa aikani vaimolta mistä ja minkälaisesta lelusta se tykkäsi ja mitä hankittais piristykseksi. Ei kuulemma mitään - hyi!
Sitten se yhtä äkkiä ehdotti avointa suhdetta - oli jo ehtinyt hankkia elävän dildon itselleen.
Vierailija kirjoitti:
Minä kyselin kanssa aikani vaimolta mistä ja minkälaisesta lelusta se tykkäsi ja mitä hankittais piristykseksi. Ei kuulemma mitään - hyi!
Sitten se yhtä äkkiä ehdotti avointa suhdetta - oli jo ehtinyt hankkia elävän dildon itselleen.
No sepä kurjaa..
Mää oon ehdottanut ja hankkinut joitain leluja, mutta puoliso ei oo niistä innostunut. Mieluummin haluaa että minä sormetan, fistaan, nuolen ja nussin kuin käytän mitään leluja häneen. Satisfyerista hän pitää, tosin vain miedoimmalla imulla.
Kannattaa ensin koittaa keskustella asiasta ja ehdotella kokeilua, erityisesti kun toinen ei ole kovin innostunut. Muuten saattaa tulla tyrmäys ja tunne siitä ettei puoliso riitä sinulle.