Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mies pitää kinkkukiusauksesta, mutta ei kermaperunoista.

Vierailija
04.02.2015 |

Vaikka kuinka selitän, että ne eivät eroa millään muulla tavalla kuin, että toisessa peruna on suikaleina ja toisessa siivuina ja joukossa on kinkku. Silti kuulemma kermaperunat ovat pahoja ja kinkku/nakki/lihapullakiusaus hyvää. En siis voi valmistaa kermaperunoita ja sen kanssa jotakin kuten lihapullia, vaan minun täytyy silputa perunat ja laittaa lihapullat kerman kanssa sekaisin ja kutsua sitä lihapullakiusaukseksi, jotta se kelpaa :DD

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
04.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on toisinpäin. Kermaperunat jonkun lisäkkeen ohella menevät jotenkin, mutta noita mainitsemiasi kiusauksia inhoan. Janssoninkiusauksesta tykkään.

Vierailija
2/2 |
04.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä en voi sietää mitään kiusausmössöä, kermaperunoista taas tykkään. Ymmärrän siis täysin miestäsi, kaksi täysin eri ruokaa koostumuksensa vuoksi. Toki kiusauksesta saa siedettävämpää, jos ei käytä pakasteperunaa tai tarjoa kaupan valmiskiusausta vaan pilkkoo perunat itse, kuten sinä ilmeisesti teetkin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla