Lue keskustelun säännöt.
K-plussaseteli
02.02.2015 |
tuli tlillen5 e siitä, että joskus harvoin käin k- kaupassa ostoksilla. Yleensä käyn Prismassa.
Onko täällä ihmisiä, jotka keskittävät kaikki ostonsa k-kauppaan. Minua kiinnostaa, onko se palautettava raha kuukaudessa yhtä hyvä kuin S - kaupassa asioivilla? Meillä on kuukausittain palautusta 50-70 e. Bensatkin ostamme ja jotakin muutakin, jotka kerryttää bonusta.
saatteko k-plussaseteleitä sitten kerran vuodessa ns puhtaana rahana miten paljon? Jos keskiostokset ovat n 700-1000 e?
Kommentit (2)
No minä taas en halua periaatteessa lihottaa saksalaisten rahapussia. Miksi? Halpahallikin uskovaisten omistajien kauppa. En tykkää uskovaisista. Jotekin tyhmiä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
En käy kummassakaan ketjuliikkeessä, vain Tokmannilla, Halpahallissa ja Lidlissä. Mahtuvatpahan kaikki säästyneet rahatkin paremmin lompakkoon, kun ei tarvitse kanta-asiakaskortteja, joilla kerätään dataa asiakkaista nimellistä korvausta vastaan.