Suomen tehohoitopaikat niin täynnä, että voidaan ottaa Virostakin 10 potilasta.
Entäs Valko-Venäjän rajoilla olevat nuoret partamiehet? Eipä näy uutiskuvissa maskeja, turvaväleistä tai testauksista puhumattakaan. Siellä olisi kymmeniä tuhansia tulijoita koronan kanssa. Jenkeillä on sama tilanne etelärajoillaan. Korona leviää leireissä ja sitten jengi päästetään hajaantumaan joka osavaltioon tartuttamaan amerikkalaisia, jotka elävät muuten tiukkojen määräysten ja mandaattien alla.
Kommentit (3)
Kuka maksaa näiden virolaisten kulut? Suomi on koko maailman sosiaalitoimisto. Eikös täällä lääkäritkin ole uupuneita ja korona täyttää sairaalat...? Ilmeisesti ei niin uupuneita etteikö virolaisia voi hoitaa. Haiskahtaa k*setukselta koko "sairalakuormittavuus"-valitus.
En usko, että demareiden Tuppurainen on kysynyt penniäkään EU tukea tempaukselle. Italiassa EU maksaa varmaan lääkärien lounasmatkatkin, kun siellä ollaan aina valmiit musettamaan järjestelmää.
Pelkkää politikikkojen potskaa, käyttävät koronaa hyväkseen kaikin keinoin.
Ihmettelettekö miksi tartuntamäärät on suuria, ja miksi rajoituksia ei silti kiristetä?
Siksi ei mitään tehdä koska hallitus haluaa näyttää että kaikki on hyvin, vaalitkin on tulossa katsokaa tarkkaan ketä äänestätte, vihreät ja demarit on vihonviimeisiä kenelle äänensä voi antaa.