Muita joita ei kiinnosta mikä kauppa on paras?
Olenko ainoa jota ei vois vähempää kiinnostaa missä kaupassa kukakin käy tai on käymättä? Tai ketä ei ylipäänsä kiinnosta mitä muut kaupasta ostaa ja saavatko ne sieltä samasta kaupasta kaiken tarvittavan vai ei? Tai ei kiinnosta onko sillä paska ruokavalio joka syö kanaa ja jauhelihaa, vai sillä joka vetää lounaaksi simpukoita ja tangeriinin kuoria. Oikeesti ihmiset hankkikaa itsellenne elämä, käykää missä kaupassa haluatte ja käyttäkää ikanne johonkin rakentavampaan kuin tähän lidl-citymarket-prisma väittelyyn! En kai mä voi olla ainoo jonka mielestä toi teidän touhu on säälittävää?
Kommentit (6)
Samasta syystä täällä pyöritellyt silmiäni...
Täällä kanssa yksi! Mietin että sotiikohan noi oikeessa elämässä samalla lailla? Kun itse kävelee prisman pussin kanssa pihalla ja naapuri tulee lidlin kassin kanssa vastaan niin alkaa välitön sota ja toisen ostosten ruotiminen... Uskomatonta! :D
Ei muakaan kiinnosta, mikä kauppa on PARAS vaan mikä kauppa on HALVIN. Siellä haluan itse käydä. Naapuri tuhlatkoon rahansa kalliiseen markettiin, jos haluaa. Se ei minua kiinnosta.
En ole yhtään juttua lukenut ja ostokäyttäytymiseni ei ole muuttunut. Käyn siellä missä mieleen tulee ja ostan mistä ostan kauppojen välisiä hintoja vertailematta. Tarpeeseen ostan joka tapauksessa ja mulle on ihan sama säästäisinkö jostakin toisesta kaupasta ostaessa viisi euroa vai en.
[quote author="Vierailija" time="22.01.2015 klo 18:34"]
Täällä kanssa yksi! Mietin että sotiikohan noi oikeessa elämässä samalla lailla? Kun itse kävelee prisman pussin kanssa pihalla ja naapuri tulee lidlin kassin kanssa vastaan niin alkaa välitön sota ja toisen ostosten ruotiminen... Uskomatonta! :D
[/quote]
Meni tässä tee väärään kurkkuun kun tuli yhtäkkiä mieleeni Ponille kyytiä -sarjasta tämä pashmina-sketsi ja kuvittelin näiden eri markettien kannattajien käyttäytyvän samoin... :D
Et oo yksin! Mutta noi ny on jotain surkeita av-mammoja joilla ei oikeesti oo elämässään muuta sisältöö...