Mitä mieltä avonaulakosta eteisessä?
Kamalan sotkuisen näköistä, kun ison tilan eteisessä vie oveton avoin naulakko hattuhyllyineen. No siinähän nyt on urheiluvälineitä pusseissaan, henkarilla takkeja ja ylähyllyllä roinaa. Hyi. Miten tekisitte itse siitä näimmän, pitäisikö siihen kiinnittää joku verho?
Kommentit (7)
Meillä on sama. Hommaa nätit henkarit ja hattuhyllylle koreja. Koreihin saa piiloon hanskat, pipot ym.
Kosteiden ulkovaatteiden laittaminen umpikaappiin haisemaan on aika vastenmielinen ajatus. Avonaulakosta kannattaisi kyllä siivota pois kaikki turha, mutta laiskuus ja mukavuus vie voiton, taas.
Maailman kauheimpia kapistuksia. Yksi vaihtoehto voisi olla joku nätti verho. Itsellä oli joskus rullaverho.
Ei onneks mua haittaa. En rupea vuokra-asuntoon ostamaan eteiskaappeja.
[quote author="Vierailija" time="14.01.2015 klo 10:42"]Kosteiden ulkovaatteiden laittaminen umpikaappiin haisemaan on aika vastenmielinen ajatus. Avonaulakosta kannattaisi kyllä siivota pois kaikki turha, mutta laiskuus ja mukavuus vie voiton, taas.
[/quote]
Miksi kosteiden? Harvemmin tulen ulkoa kotiin kosteissa vaatteissa ja jos tulenkin, niin laitan vaatteet tuetysti kylpyhuoneeseen kuivumaan ennen naulakkoon laittamista. "Umpikaappi" on paras ja tyylikkäin säilytys ulkovaatteille eteisessä.
Vuokra-asunto, niin ei voi hirveästi tehdä muutoksia. Korkeintaan verhon laittaa, sekin hyökkää helposti silmille.. On sotkuinen nyt pusseineen ja eripari henkareineen. Ehkä tänään järjestän sen mutta sitä asiaa, että se on ruma, en varmaan pysty muuttamaan.
Miten ois eteiskaappi? :)