h&m home kokemuksia
Kommentit (15)
Hyviä ja nättejä pussilakanoita. Keittiöpyyhkeet myös olleet kestäviä.
Sohvatyynyt hyvälaatusia. On kestäneet pesua, värit ym. tosi kivoja. Voi halvalla uudistaa ilmettä. Lastenpussilakanat muuten hyviä mutta kovia.
Onko näitä home-tuotteita vain tietyissä myymälöissä? Ainakaan Seinäjoella en ole nähnyt.kunpa olisikin kaikissa myymälöissä.netissä näyttää kivoilta.kertokaahan,jos tiedätte netin lisäksi jonku myymälän.kiitos!
muuten olen ollut tyytyväinen, mutta helmalakana kutistui pesussa käyttökelvottomaksi (ja pestiin ohjeen mukaa).
Pussilakanat ja tyynynpäälliset on kestäviä ja hyvänlaatuisia, mukavan tuntuisia ja hyvänä pysyviä jo useamman vuoden. Plussaa myös neppareista pussilakanoissa. Hyvä hinta-laatusuhde kaikkiaan.
Olen ostanut tyynynpäällisiä, pussilakanoita, lakanoita, pyyhkeitä... Kaikki on kestäneet monta vuotta käytössä ja pesussa sekä säilyttäneet värinsä hyvin.
Muotoillut pussilakanat 140cm leveään sänkyyn ovat parhaita mitä suht normaaliin hintaan on saatavilla. Ikean vastaavat venyvät ja lurpsahtavat käytössä heti, h&m homen ovat kestäneet napakoina pitkään.
Lakanat ihan hyviä samoin kuin sohvatyynynpäälliset. Yhdet verhot ei oikein ole laadukkaat, materiaali on sellaista satiinimaista mutta mattaa. Hyvänväriset ovat mutta heppoiset. Hintaansa nähden ihan hyvää tavaraa.
En ole tilannut, mutta olen ostanut myymälästä aika paljon. Kivempi tehdä ostopäätös kun pääsee hypistelemään.
Laatu on mielestäni ollut hyvää, erityisesti pellavalakanat ovat olleet laadukkaan oloiset. Anttilan suunnilleen samanhintaiset ovat paljon huonommat. Olen siis ostanut kodintekstiilejä ja jotain säilytyspurnukoita. Ainoa nega-kokemus on saippuapumppupullo, jonka pumppumekanismi lähti pullosta irti liimauksen pettäessä.