17-vuotias naisenalku vastaa kysmyksiin
Olen siis 17-vuotias lukiossa opiskeleva neiti. En halua paljastaa itseäni, joten liian henkilökohtaisiin kysymyksiin en vastaa:) Kysy jos haluat, jos ei kiinnosta niin sivuuta koko aloitus:)
Kommentit (40)
pirkko on hävinnyt linjoilta vastaamasta.
Mikä keskiarvo?
T. 17v lukiolainen ja tyttö myös
[quote author="Vierailija" time="03.01.2015 klo 14:00"]Mikä keskiarvo?
T. 17v lukiolainen ja tyttö myös
[/quote]
Lukiossa jaksojen keskiarvoja en ole jaksanut laskea, kun niillä ei mitään väliä ole :D päättötodistuksesta ka on kuitenkin huomattavasti tippunut... Hieman päälle ysin kuitenkin vielä on:)
[quote author="Vierailija" time="03.01.2015 klo 14:01"]Oletko myynyt pikkareita?
[/quote]
Hmm... en kyllä muistaakseni ole
Mitä mieltä martzusta joka saa sunikäisenä lapsen kolmikymppisen miehen kanssa?
[quote author="Vierailija" time="03.01.2015 klo 14:05"]Mitä mieltä martzusta joka saa sunikäisenä lapsen kolmikymppisen miehen kanssa?
[/quote]
Ei oikeastaan mitään mielipidettä. Jokainen eläköön elämänsä haluamallaan tavalla ja perustakoon perheen milloin ja kenen kanssa tahansa. Omiin suunnitelmiini lapset eivät kuulu vielä vähään aikaan:)
[quote author="Vierailija" time="03.01.2015 klo 14:07"]Mitä harrastat?
[/quote]
Käyn salilla ja juoksen. Kesäisin monipuolisemmin erilaisia lajeja, kun on mahdollisuus olla ulkona:)
Minne olet ajatellut hakea lukion jälkeen?
Mua kiinnostaa näkemyksesi poikalapsiin. vanhemmilla naisilla 25-40 tuntuu olevan valloillaan joku poikaviha, ei haluta poikalapsia ja kauhistellaan monen pojan perheitä. Miltä poikaperheet näyttävät nuoren tytön silmin?
[quote author="Vierailija" time="03.01.2015 klo 14:28"]Minne olet ajatellut hakea lukion jälkeen?
[/quote]
En tiedä vielä yhtään... Ajatus tulevaisuudesta muokkautuu vielä matkanvarrella, joten en ota seuraavasta opiskelupaikasta vielä stressiä:)
Miksi tuhlaat aikaasi täällä? M20
[quote author="Vierailija" time="03.01.2015 klo 14:37"]Miksi tuhlaat aikaasi täällä? M20
[/quote]
Miksi SINÄ tuhlaat aikaasi täällä
[quote author="Vierailija" time="03.01.2015 klo 14:37"]Miksi tuhlaat aikaasi täällä? M20
[/quote]
En edes muista miten olen eksynyt tänne... koukuttava sivusto pakko myöntää :D ja noh juuri nyt ei ole muuta tekemistä ja tuhlaan aikaani niin paljon koulujuttujen ja urheilun parissa, että välillä pitää tehdä jotain ihan muutakin:D
Kaikki naiset ovat huoria.
K : Yläpeukku
E : Alapeukku
[quote author="Vierailija" time="03.01.2015 klo 14:30"]Mua kiinnostaa näkemyksesi poikalapsiin. vanhemmilla naisilla 25-40 tuntuu olevan valloillaan joku poikaviha, ei haluta poikalapsia ja kauhistellaan monen pojan perheitä. Miltä poikaperheet näyttävät nuoren tytön silmin?
[/quote]
Itse ehkä hieman vierastan ajatusta pelkästään poikalapsista koostuvasta perheestä. Toisaalta tunnen niin monta ihanaa pientä poikalasta että sydän ihan sulaa kuunnellessaan ja leikkiessään heidän kanssa! Mutta kasvavathan ne pienetkin joskus teini-ikään ja siitä vanhemmiksi... En tarkoita että se olisi huono juttu mutta varmasti ainakin vilkasta olisi:D Haaveena olisi tulevaisuudessa 1-2 lasta, tyttö ja poika. Tyttö/tyttö ja poika/poika perhe eivät ole poissulkettuja mutta tuo edellä mainittu on se unelma. Rakastaisin lapsiani sukupuolesta huolimatta, joten loppujen lopuksi ei sillä kauheasti ole väliä:)
Onko posliini? Sormetatko usein?