Onko täällä muita joiden anoppi on kädet ojossa ottamassa lasta pois sylistä
Onko täällä muita, joiden anoppi on kädet ojossa ottamassa lasta pois sylistä?
Meillä on vauva ja joka kyläilykerralla anoppi ottaa lapsen.
Mitä tekisitte tässä tilanteessa?
Anoppi lellittelee lasta mieheni nimellä aina kun nähdään.
Kommentit (4)
Olisin onnessani ja kysyisin pahastuuko hän, jos kävisin vaikka suihkussa tai muuta sellaista. Itselläni oli vauvat jotka viihtyivät sylissä, niin ihan iloitsin, jos joku muu piteli vauvaa välillä, sai juoda vaikka kahvia, eikä tarvinnut taiteilla vauva sylissä kaikkea.
Vierailija kirjoitti:
Kannattaa nyt aluksi vähän ottaa etäisyyttä. Tuo lapsen vieminen ja miehesi nimellä kutsuminen on aika huolestuttavia hälytyskelloja.
Onko muuten ihan normaali se anoppi??
Mistähän kyseinen käytös voisi johtua?
Ap
Ei ole, sellainen anoppi on joka ei ole viitsinyt kertaakaan tavata 4v ja 2v lapsiamme eikä tullut ristiäisiin. Sitä ei kiinnosta. Toki tää on sama asia mutta eri ääripää, eli eräänlaista vallankäyttöä.
Kannattaa nyt aluksi vähän ottaa etäisyyttä. Tuo lapsen vieminen ja miehesi nimellä kutsuminen on aika huolestuttavia hälytyskelloja.
Onko muuten ihan normaali se anoppi??