Mistä vauvavakuutus?
Tapiolasta saatiin tarjous 440e/v. Pidän aika kalliina. Omavastuu 100e/v.
Kommentit (6)
Tolla hinnalla viet vauvaa monta kertaa yksityiselle. Ei kannata. Jos teillä on päivystys kohtuullisen matkan päässä julkisella puolella ei toi lapsen sairausvakuutus kannata, koska vakavat ja kalliit jutut hoidetaan kuitenkin julkisella puolella.
En Tampereella vie julkiselle lastani. Vakuutuksen otan ehdottomasti. Pitää kai vaan kilpailuttaa. Ap.
[quote author="Vierailija" time="30.12.2014 klo 15:12"]En Tampereella vie julkiselle lastani. Vakuutuksen otan ehdottomasti. Pitää kai vaan kilpailuttaa. Ap.
[/quote]
Miksi et vie? Yksityinen ei hoida esim syöpää.
Esim. Korvien putkitukset tai allergiat ovat nyt lähinnä mielessäni. Ap.
[quote author="Vierailija" time="30.12.2014 klo 15:15"]Esim. Korvien putkitukset tai allergiat ovat nyt lähinnä mielessäni. Ap.
[/quote]
Vaan mietipä jos lapsellasi onkin joku perussairaus tai syntyy vammaisena
Hintahan riippuu siitä missä asutte ja onko teillä muita vakuutuksia... Kilpailuta kaikki vakuutusyhtiöt...Pohjola, If, Aktia, Pohjantähti..