Lue keskustelun säännöt.
1,5 v syö vain 2x päivässä
29.12.2014 |
1,5v syö vain aamulla ja illalla puuroa. Päivällä ei mitään. Paino ja pituuskasvu hidastunut merkittävästi. Lääkäri sanoi että 2% lapsista tulee sama kasvuhidastuma. Onko muilla ollut vastaavaa?
Kommentit (4)
Mun lapsi pienenä söi joka kolmas päivä about hyvin, pari päivää meni enemmän taas paastotessa... Mutta kasvu oli kaiken aikaa käyrällä tasaisena.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Onko neuvolasta tarjottu jotain apua? Meille ei, sanotaan vaan että kyllä se syö kun on nälkä mutta eipä vaan syö :/
Ei nälkään kuole. Täyttää vatsan maidolla.
Meillä 1v 3kk ja syö huonosti. Juo äidinmaitoa, nyt ei voi edes vierottaa kun kipeänä. :( Ensin teki hampaita ja sitten ollut flunssaa ja korvatulehdusta.
Meilläkin on huonosti syövä 1v ja 5kk. On päiviä että syö ehkä 2 lusikallista joka aterialla ja kaikki sormiruoat heittää lattialle. Joskus taas syö esim. 2-3 ateriaa ja loput jättää syömättä . Todella raskasta ja kaikki keinot ja ruoat alkaa olla kokeiltu. Kun ei syö niin ei syö :( maitoa juo paljon..