Lue keskustelun säännöt.
Hauskat introvertit
Aaaapeeee
24.10.2021 |
Tunnetteko hauskoja introvertteja? Millaisia ovat? Miten heidän huumori näkyy livenä?
Jos tiedät heidän hauskoja vitsejä tms, niin kerro se meille.
Kommentit (3)
Työkaveri ei niinkään suusta ole vitsinkertoja, mutta hän kirjoittaa tosi hauskasti sähköposteja.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Olen itse introvertti ja hauska. Olen hyvä löytämään tilannekomiikkaa ja sitten kertomaan sen hauskasti. Joskus sellaiset sutkauksetkin onnistuu. Mutta en ole sellainen ihan ilmeinen suomalaisellakin mittapuulla introvertti kuin ap ehkä tarkoitti. Yksi tuttu mies on tällainen superintrovertti ja myös superhauska. Hän on perustanut mm. oman fb-sivun keksimilleen hassuille palindromeille. Joku saattaa tästä tunnistaakin.
Mun setä on sellainen. Hän tykkää sarkasmista ja sujauttaa harvoihin lauseisiin aina jotain sanaleikkiä.
Esim. löysi kerran maaliharjan saunan jälkeen ja kysyi vaimoltaan, että eikö hänellä ole parempaa harjaa. Hänen vaimollaan on pitkä paksu tukka.
Ostivat mökille yhden korin pöytätiskarin. Kun kysyin, miksei samalla isoa (kun olis mahtunut), niin vastas, että vain vaimo halus tiskikoneen, niin voi puolet pestä siinä.
Tuli kerran meille yllättäen kylään ja olin imuroimassa eteistä. Odotti tuulikaapissa, että sain pakattua imurin kaappiin. Totesi siinä, että hyvä ajoitus, niin sukat ei mene likaiseksi.
Oli ollut viihteellä ja kertoi jutelleensa jonkun kivan naisen kanssa. ”Onneksi se oli puhelias, niin pystyin keskittymään juomiseen”. Hänellä oli siis krapula.