Vanhempani antoivat poikaystävälleni joululahjaksi 100e, ei edes kiittänyt
Niin, vituttaa tuo käytöstapojen puute. Ja vituttaa vanhempien puolesta kun eivät edes kiitosta kuulleet
Kommentit (12)
[quote author="Vierailija" time="25.12.2014 klo 18:03"]No voi vitsit. Onkos teillä pitkä joululoma ammattikoulusta?
[/quote]
En tiedä ammattikoululaisista. Sulla yläasteelta?
[quote author="Vierailija" time="25.12.2014 klo 18:03"]No voi vitsit. Onkos teillä pitkä joululoma ammattikoulusta?
[/quote]
olipa jotenkin asiaton kommentti. tai mitä ap on tehnyt ansaitakseen kuittailuja..?
Miksi vanhempasi antoivat sata euroa poikaystävällesi?
jätä se mölli, ei tuosta fiksua miestä saa
[quote author="Vierailija" time="25.12.2014 klo 18:28"]Miksi vanhempasi antoivat sata euroa poikaystävällesi?
[/quote]
Koska poikaystävä antoi minulle kalliin syntymäpäivälahjan muutama kuukausi sitten, ja koska poikaystävä kuuluu perheeseen. Miksi ei?
Sitä ei ole opetettu kotona kiittämään. Opeta sinä. Ongelma ratkaistu.
Minulla on seitsemän kummilasta. Kaikki saivat lahjat, myös aikuiset. Kolme heistä on kiittänyt... Kaksi omaa lastani kiittivät kummejaan tekstareilla. Ihmettelen minäkin!
Sukat ja suklaapaketti olisivat olleet mielestäni parempi lahja, outoa antaa rahaa "vävypojalle". Mutta ymmärrän ap:tä, todella noloa olla kiittämättä. Olethan ottanut asian puheeksi poikaystäväsi kanssa? Muuten tuollaisia käytöskukkasia tulee tapahtumaan jatkossakin (tiedän kokemuksesta).
Minun pitkäaikainen poikaystäväni sai äidiltäni 100€ lahjakortin joululahjaksi, enkä näe siinä periaatteessa mitään ihmeellistä kun perhettä ollaan eikä se vanhempieni taloutta kaada (ovat yrittjiä).
Aluksi tarjoutui maksamaan meidän lennot ja hotellin keväällä heidän mukaansa reissuun, muttei ole lomaa silloin.
No voi vitsit. Onkos teillä pitkä joululoma ammattikoulusta?