Bloggarin muutos "amiksesta" femme-fataliksi!
Vuonna 2009: http://lindahallberg.se/2009/12/15/turkoooos/
Ja 2014: http://lindahallberg.se/2014/12/02/todays-look-berry-much/
Kommentit (12)
Nenäleikkaus. Ei sieraimet kapene tuolla tavalla pelkillä varjostuksilla.
Osaisipa sitä itse meikata noin taitavasti :) Huomaa että naisella on taiteellista silmää ja on jaksanut opetella täydelliset varjostukset (nenä pienemmäksi jne) ja muut.
Niin ne ihmiset muuttuu. Minulla on ystävä, joka oli lukiossa kiljupunkkari ja nykyään semmonen keski-ikäinen kokoomusdaami. Semmosta.
Varjostukset ovat kaiken a ja o jos nenää halutaan kaventaa
Katsokaa esim. Janinan luonnollista nenää tässä kuvassa
http://im.mtv.fi/image/1304650/landscape16_9/555/313/66c92ccfbd6da78af7d6b0f6c1f883fc/yp/595863.jpg
ja sitten varjostusten kanssa
http://static.iltalehti.fi/viihde/missit_janinai1106SAL_503_vi.jpg
Häntä ei ole leikelty, ja on sanonut joskus haastattelussa ettei tee kuvauksia ilman täydellistä kasvo- ja vartalomeikkiä.
Ohhoh! Hänestä kyllä näkee miten suuri vaikutus meikillä ja hiuksilla on. Etenkin kulmakarvat on nykyään paljon paremmat ja sopivammat
Eiköhän toi muutos oo ihan luonnollinen, kun ikää tulee enemmän. Meikkaatko itse samalla tavalla, kuin teini-ikäisenä? :)
Upea noissa alemman linkin kuvissa! Mutta miten sen huulet ja nenäkin näyttää ihan erilaisilta?
Muistaakseni Linda on 27 tai 28, niin ei se nyt niin nuori ollut tuossa aiemmassa kuvassa. Mutta supertaitava meikkaaja on ja löytänyt kyllä itselleen täydellisesti sopivan meikkityylin, rajaukset varsinkin!
[quote author="Vierailija" time="11.12.2014 klo 22:49"]
Upea noissa alemman linkin kuvissa! Mutta miten sen huulet ja nenäkin näyttää ihan erilaisilta?
[/quote]
Varjostaa nenää (contouring) ja meikkaa huulet isommiksi ja eri muotoon (over drawn lips)
Oho :D Olen seurannut Lindan instaa vasta puolisen vuotta, eikä ole tullut kurkittua vanhempia kuvia mistään. Mutta hyvä, että tyyli on kehittynyt ja tässä tapauksessa voi sanoa, että melkeinpä huippuunsa.
Lindan kulmakarvat ovat muuten upeat, miten tuollaiset saisi? Puuterimaisella värillä? Sabluunalla? Kynällä?
t. Yli-ikäinen huippunolo fanityttö