Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

2-vuotiaalle epileptikolle kypärä?

05.09.2006 |

Kuka tietäisi mistä saa pehmeän suojakypärän epileptikolle? Saisiko jostain lastentarvikeliikkeestä? Saisi edes hiukan varjeltua tuota pikku päätä

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
05.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kypärää voi kysyä esim lastentarvikeliikkeistä tai ihan marketeistakin, mutta apuvälineliike Respecta myy niitä ainakin. Koko näytti olevan 40-60 cm. eli katso sivulta www. respecta.fi ja sieltä turvallisuus ja kypärät. Oletko ollut yhteydessä teitä hoitavan keskussairaalan apuvälineyksikköön, saattaisitte saada ihan maksuttoma apuvälineenä, jos hoitava lääkäri toteaa kypärän tarpeeliseksi.



Vierailija
2/3 |
05.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole tajunnut kysyä lääkäriltä ja nyt kun soitin niin fysioterapiassa lupasivat jo tällä viikolla tulla sovittamaan! Ei ole vaan tullut puheeksi kun vaan ollaan koko ajan toivottu että kohtaukset loppuisi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
05.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hienoa, että kypärä asia etenee näin nopeasti. Toivottavasti oikean kokoinen kypärä löytyy ja toivottavasti myös kohtaukset saatte kuriin.



Mukavaa syksyn jatkoa teille!