Kaupassa oli nuorehko pariskunta, ehkä n. 30-vuotiaita tai jopa alle. Nainen katseli mua monta kertaa ihan selkeästi flirttailevaan tyyliin, yritin olla kiinnittämättä liikaa huomiota asiaan!
Kaunis nuori nainen, n. 30-vuotias ehkä tai jopa nuorempi.
Itse olen M53, mutta ehkä melko nuorekkaan näköinen kyllä ikäisekseni, vaikka nyt itse sanonkin.
En tiedä huomasiko mies mitään, mutta itseäni nolostutti suoraan sanottuna sen miehen puolesta.
Kommentit (12)
Hohoijaa! Kylläpä oli työkaverisi tytär kasvanut sitten viimenäkemän, ettet edes tuntenut!
Vierailija kirjoitti:
Mies53v? Palstan original hopeakettu? Mies joka päivystää 7-23 joka päivä?
Mä en ole sama joka aina kirjoittaa olevansa M53v.
Tuo tilanne vähän huvitti sekä nolotti kyllä kaupassa. Toivottavasti mies ei ole mustasukkaista sorttia. Näytti aika atleettiselta tyypiltä minuun verrattuna kyllä.
Terv. Ap
Välillä vilkaisin, kun outo puli hiipi hiukan liian lähelle haisemaan eikä ostanut mitään. Ei sillä/sulla ollut koriakaan!
N 45 (iän arvasit väärin mutta ehkä näit huonosti teipillä korjattujen rilliesi läpi).
Oliko sinulla nuorekas farmariasu ja länkkärit? Näin syksyllä siirryit tennareista trendikkäisiin länkkäreihin.
Jarmo ne lääkkeet pitää ottaa ja näistä fantasioista ollaan puhuttu. Sinulla on aika tiistaina 10.30 muista tulla.
Olen mies ja viimeksi kauppareissulla käännyin hyllyltä ottamani tuotteen jälkeen ja huomasin nuoren naisen katsovan minua ehkä n. 5- 10 metrin päässä, maskikin oli kasvoilla, joten en edes tiedä minkä näköinen hän on, mutta katseet kohtasivat ehkä sekunnin murto-osan ajan, mutta se riitti jonkinlaisen "lämmön" häivähdykseen.
Suurimman osan katseet ei tee mitään. Mutta sitten on nämä ääriharvinaiset tapaukset. Ennenkin elämässäni olen harvakseltaan kohdannut tyttöjä/naisia, joissa on jotain sellaista "taikaa" tai "valoa" joka aiheuttaa jotain tuntemuksia. Ei näköjään tarvitse edes kasvoja nähdä vaan pelkkä sekunnin murto-osan katsekontakti riittää.
Ovatkohan he edes ihmisiä vai enkeleitä...
No en kumminkaan tehnyt elettäkään ottaakseni mitään kontaktia, olin vain kuin mitään ei olisi tapahtunut ja jatkoin eteenpäin kauppaostoksillani. "Vika" on varmaan vain minussa ja varmaan se toinen osapuoli, liekö edes loppujen lopuksi katsonut minua, vaan minuun päin etsien jotain tarjouskaurapuuroa tms.
Vierailija kirjoitti:
Ei ole ihme , jos olit pukeutunut istuvaan farkkuasuun.
Sinä seisot, mutta farkkupuku istuu... vai oliko sen niinpäin, että sinä istut, mutta farkut on niin paskasta kyllästyneet, että seisovat itsekseen vieressä...
Mies53v? Palstan original hopeakettu? Mies joka päivystää 7-23 joka päivä?