Kysymys niille jotka eivät aio hankkia lapsia ikinä.
Kommentit (28)
Käyn täällä levittämässä lapsivastaista propagandaa ja pahoittamassa teidän mieliänne.
Olen ollut täällä satunnaisesti jo vuodesta 2000 koska täällä on hyvää keskustelua. Annan myös lastenhoito-ohjeita.
[quote author="Vierailija" time="05.12.2014 klo 22:38"]
Ärsyttää ne vavvajankkaajat. "MIKS SÄÄ VELA OOT TÄÄLLÄ KUN OSOITTEESSA LUKEE VAUVA!!!"
Joo, toki olen täällä keskustelemassa vauvoista ja lapsiperhe-elämästä (vauvaperhe-elämästä?) niin kuin käyn aina Suomi24:ssäkin keskustelemassa isänmaallisista jutuista persujen kanssa, koska linkissä paistaa isäm maaam nimi.
[/quote]
HAHAHAHAHAH!
[quote author="Vierailija" time="05.12.2014 klo 22:48"][quote author="Vierailija" time="05.12.2014 klo 22:12"]
Olen pienen lapsen isä. Av
[/quote]
Sori mutta ärsyttää :D Miksi vastasit ketjuun?
[/quote]
Jos luet tarkkaan viestin 3, niin siellä kysyttiin.
[quote author="Vierailija" time="05.12.2014 klo 22:04"]
Mitä teet täällä?
[/quote]
Tämä on suomen aktiivisin vapaaehtoisesti lapsettomien keskustelupalsta.
[quote author="Vierailija" time="05.12.2014 klo 22:12"]
Olen pienen lapsen isä. Av
[/quote]
Painu vittuun.
t. vapaaehtoisesti lapseton mies
Tuon esiin vaihtoehtoisen elämäntavan, johon lapset eivät kuulu.
Vietän aikaa. Tämähän on suomen vilkkain keskustelupalsta, ja aihe on vapaa. En minä noilla vauva- ja lapsi-aiheisilla jaksa olla.
Vauva-lehden av on jo legenda jonka käyttäjissä ihmisiä on laidasta laitaa ja hyvin monella ei ole lapsia eikä niitä halua tai saa. Tai juttujen tasosta päätellen ovat itse lapsia. Itselleni palsta tuli tutuksi niin Facebookissa jaetuista hauskoista keskusteluista kuin Feissarimokat-sivustoltakin.Nuo "Haluan raskautua elokuuhun mennessä, muita tikuttajia?"-keskustelut ovat sitten asia erikseen ja ihan omalla osastollaan. Mitä itse teet täällä?
...ikinä enää. Tänne saa kirjoittaa vielä ilman sisäänkirjautumista, ja ihmiset vastaavat heti eikä 15. päivä.
Tää palsta on niin koukuttava :D täältä saa hyvin myös vinkkejä ja vertaistukea moneen asiaan.
Luepa etusivun aloitukset: kuinka monta niistä käsittelee vauvoja? Tämä on vilkkain yleiskeskustelupalsta Suomessa, eikä tänne tarvitse rekisteröityä. Nopeaa ja vilkasta keskustelua joka aiheesta.
täällä on vilkasta suomenkielistä keskustelua yleisaiheista, ei vain perhe- ja lapsiasioista. Siksi tässä kaljaa tissutellessani täällä oleilen.
t. nelikymppinen lapseton sinkkunainen
Vain hän, joka on irrottanut ympäriltään viereensä nukahtaneen lapsen käden, tietää minkälainen on ehdottoman rakkauden voima. (Rain Kooli)
Ihan vaan tykkään provoilemassa käydä täällä. Ei mulla muuta. Kiitos ja anteeks.
[quote author="Vierailija" time="06.12.2014 klo 14:36"]
Vain hän, joka on irrottanut ympäriltään viereensä nukahtaneen lapsen käden, tietää minkälainen on ehdottoman rakkauden voima. (Rain Kooli)
[/quote]
Aikamoista sontaa, mutta kuka mihinkin haluaa uskoa.
Oman itsensä jatkeen hoivaamisvietti= ehdoton rakkaus. Ehdoton rakkaus olisi kyseessä jos ei ole mitään itsekästä syytä rakastaa toista. Oman lapsen kohdalla ei todellakaan ole näin.
Ärsyttää ne vavvajankkaajat. "MIKS SÄÄ VELA OOT TÄÄLLÄ KUN OSOITTEESSA LUKEE VAUVA!!!"
Joo, toki olen täällä keskustelemassa vauvoista ja lapsiperhe-elämästä (vauvaperhe-elämästä?) niin kuin käyn aina Suomi24:ssäkin keskustelemassa isänmaallisista jutuista persujen kanssa, koska linkissä paistaa isäm maaam nimi.
Avartamassa AV-mammojen suppeaa, mielikuvituksetonta ja sinisilmäistä maailmankuvaa. Ehkä vähän vähemmän yhteiskunnan tukien varassa roikkujia, ehkä vähän enemmän omatoimisia realisteja saadaan sekä mammoista että kasvateistaan tällä tapaa. Sitä paitsi sehän ei ole mitään keskustelua missä ei tule esiin erilaisia näkemyksiä.