Kuka tietäisi lakiasioista tai mistä voisi kysellä
kannattaako mennä oikeuteen,kuka maksaa?
Koska päätöshän voi olla kummin päin vaan.
Toinen osapuoli hyvä puhumaan.
Kommentit (6)
Katso (google) lähin asianajajapäivystys ja kysy siellä.
Sitähän minäkin pelkäsin, että paskapuhetta uskotaan, mutta olen kyllä huomannut, että he kyllä oikeudessa ovat kohdanneet aika monia paskaapuhuvia, että yllätyin iloisesti, kun totuus kätteli oikeudessa.
Lue Finlexistä.
Jos olet köyhä, niin mene oikeusaputoimistoon, saat ilmaisen oikeusavun, vaikka häviäisitkin.
Jos tulee muuta korvattavaa, niin ne häviäjä joutuu luultavasti maksamaan, vaikka olisi köyhäkin?Korvausasioista en tiedä.
Muistat vaan, että pahin vaihe on se ODOTTAMINEN. Kun olet siellä, se tuskin kestää 1-2 tuntia kauemmin ja koet valtavan helpotuksen tunteen, jos olet rehellinen ja suora.
Ihmisiä ne sielläkin on. Asianajajat ja yksi tuomari sekä vastapuoli yleensä, ehkä kirjoittaja mukana.
Asianajaja hoitaa kaiken. Eipä pahemmin tarvitse suutaan avata...toki tarvitsee, mutta et sää sielä yksin pölötä, lähinnä vastaat vain.
Riippuu jutsta kannattaako käräjöidä ja tilanteesa. Pääsääntö on että hävinnyt maksaa. Mars oikeusaputoimistoon
Faktojen mukaan se tuomio tulee eikä puhelahjojen.
Sinä maksat jos häviät, helposti 20 k€ lasku tulossa.