Onko noloa jos naisella on miesten laukku??
Tekis mieli ostaa tollanen maskuliininen salkku tyyliin
http://www.fotoagent.dk/single_picture/11406/138/mega/emir_black%20(050)_1.jpg
tai http://lumiaccessories.com/lumiv6/wp-content/uploads/2014/04/james-black-2_3-510x652.jpg
Naisten mallistoista noita ei löydy.
Kysynkin, että a) kehtaisitko sinä naisena käyttää selkeästi miehille tarkoitettua laukkua b) nauratko niin tekevälle ja c) kuinka iso tyylirikko on kyseessä?
Kommentit (5)
Ainakin tuo Lumi näytti hyvältä, toinen ei auennut. Monet'miesten' jutut näyttävät hyvältä naisellakin.
En saanut ekaa kuvaa auki, mutta toinen laukku oli mielestäni hyvän näköinen. En edes osaisi ajatella sitä miesten laukkuna.
Olen aina ajatellut että nainen voi käyttää miesten malleja, ja olla silti normaali.
Esim. sopivat farkut löytyvät vyötäröhoikalle paksureidelle helpommin miesten mallistosta, ja hyvälaatuiset kauluspaidat ovat paljon edullisempia väärän puolen napeilla. Tänään ostin miesten malliston ulkoilukengät, koska naisille oli tarjolla "nilkkureita" ja "saapikkaita" eikä mitään sellaista josta olisi iloa märällä jäätiköllä koiraa ulkoiluttaessa. Laukkuina käytän yleensä reppua ja olkataskua, jotka kai ovat aika unisex, mutta on minulla myös sellainen perinteinen lakimiessalkku, jota usein käytän virallisissakin yhteyksissä... Apua,
olenko siis transu?..
Kehtaan todellakin käyttää koska tarvin sitä.