Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapsen isä voi olla myös nainen ja äiti voi olla mies!

Vierailija
28.11.2014 |

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2721891/Transgender-couple-prepare-telling-children-father-actually-mother-vice-versa.html

Jutussa kerrotaan pariskunnasta, joka valmistautuu kertomaan lapsilleen, että lasten äiti on oikeasti heidän isänsä ja heidän isänsä on oikeasti heidän äitinsä.

Fantastista. Tärkeintä on muistaa, että kyse ei ole aikuisten itsekkyydestä vaan ennen kaikkea lapsen oikeudesta. On lapsen etu, että hänellä on isä joka on äiti ja äiti joka on isä. Monet homoseksuaaliset yliopistotutkijat ovat todenneet, että sateenkaariperheissä kasvavat lapset ovat onnellisempia kuin perinteisten perheiden lapset. 

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
28.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

"The transgender couple still have their original sex organs because they cannot afford reconstructive surgery. The cost of male to female surgery can range from £4,000 to £15,000, while female to male surgery can exceed £30,000."

Pariskunnan kannattaisi muuttaa Suomeen. Täällä tuollaiset kymmenien tuhansien sukupuolenvaihdosleikkaukset maksetaan verovaroista.

Vierailija
2/2 |
28.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tähän on tultu. No, löytyyhän meiltä Suomesta eräs miespappikin, joka luulee olevansa nainen...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme kahdeksan