Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Harmittaa.

Vierailija
26.11.2014 |

Akselin kirppiksellä hävisi kolme kalleinta myyntiartikkelia, yht. 75 euroa. Niillä olin suunnitellut ostavani lapsille  joululahjoja, vaan enpä ostakaan. Ja joo, tuotteissa oli kaikissa hälärit.. mutta miten ne on saatu irti, tai eliminoitua niin, ettei ne hälytä ovella? Miten ihmeessä joku kehtaa varastaa toisten myyntiin tuomia tavaroita, kysyn vaan! Ei se raha puussa kasva, kun pöytäpaikkakin maksaa yli 40 euroa, sopii mennä itse myymään ja maksamaan pöytävuokrat. Toivottavasti varas/varkaat saavat tuntea pian nahoissaan, mitä tekivät.

täytyykin alkaa tutkia nettikauppoja, onko ne laitettu sinne myyntiin.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
26.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja lisään, etten ikinä enää vie ko. kirppikselle myyntiin mitään arvokasta, jos ylipäänsä menen sinne enää koskaan. 

Ap

Vierailija
2/6 |
26.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="26.11.2014 klo 20:55"]Akselin kirppiksellä hävisi kolme kalleinta myyntiartikkelia, yht. 75 euroa. Niillä olin suunnitellut ostavani lapsille  joululahjoja, vaan enpä ostakaan. Ja joo, tuotteissa oli kaikissa hälärit.. mutta miten ne on saatu irti, tai eliminoitua niin, ettei ne hälytä ovella? Miten ihmeessä joku kehtaa varastaa toisten myyntiin tuomia tavaroita, kysyn vaan! Ei se raha puussa kasva, kun pöytäpaikkakin maksaa yli 40 euroa, sopii mennä itse myymään ja maksamaan pöytävuokrat. Toivottavasti varas/varkaat saavat tuntea pian nahoissaan, mitä tekivät.

täytyykin alkaa tutkia nettikauppoja, onko ne laitettu sinne myyntiin.
[/quote]

Tuodaan foliokasseissa

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
26.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voihan hitto. Haluatko kertoa millaisista tuotteista on kyse, voisin itsekin pitää silmällä?

Vierailija
4/6 |
26.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="26.11.2014 klo 20:59"]

[quote author="Vierailija" time="26.11.2014 klo 20:55"]Akselin kirppiksellä hävisi kolme kalleinta myyntiartikkelia, yht. 75 euroa. Niillä olin suunnitellut ostavani lapsille  joululahjoja, vaan enpä ostakaan. Ja joo, tuotteissa oli kaikissa hälärit.. mutta miten ne on saatu irti, tai eliminoitua niin, ettei ne hälytä ovella? Miten ihmeessä joku kehtaa varastaa toisten myyntiin tuomia tavaroita, kysyn vaan! Ei se raha puussa kasva, kun pöytäpaikkakin maksaa yli 40 euroa, sopii mennä itse myymään ja maksamaan pöytävuokrat. Toivottavasti varas/varkaat saavat tuntea pian nahoissaan, mitä tekivät. täytyykin alkaa tutkia nettikauppoja, onko ne laitettu sinne myyntiin. [/quote] Tuodaan foliokasseissa

[/quote]

 

ok. Kiitti tiedosta. Eli mun viimeinen kerta oli tää Akselin kirpparilla, jos eivät parempaan palveluun pysty. Luulis myyjienkin tunnistavan jo sellaiset tyypit, jotka kiertelevät ja kaartelevat. Siellä on mainos, että kaupassa kameravalvonta. Toivottavasti sillä saa varkaan/varkaat kiinni.

ap

Vierailija
5/6 |
26.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voisivatko olla vain eksyneet toiseen pöytään? Jos vielä löytyisi?

Vierailija
6/6 |
26.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="26.11.2014 klo 21:11"]

Voisivatko olla vain eksyneet toiseen pöytään? Jos vielä löytyisi?

[/quote]

kävelin itse paikan usein ympäri, eikä mun tuotteita näkynyt toisten pöydillä. Mulla on joulubudjetissa tosi iso lovi, eikä tuossa varmaan vielä edes koko hävikki. Kiitti ****sti arvon Akselin asiakkaat, voitte olla varmoja, ettei tätä myyjää siellä enää näy.