Olin äsken juurihoidossa
Kommentit (9)
Ei se satu, tiedän. Mut tsekkauskerta saattaa sattua, jos juuren poisto ei ole onnistunu kunnolla. Mulla ei sattunu, mutta kyllä jännitti kun oli se mahdollisuus, että sattuu.
Ensimmäinen kerta kun hammas avataan saattaa sattua, mutta perus juurihoito on todella kivutonta.
[quote author="Vierailija" time="17.11.2014 klo 16:05"]Oletko se viimeviikkoinen ihminen joka pelkäsi ? Hyvä juttu että ei sattunut:-)
[/quote]
Joo olen se sama! Ensi kerralla täytetään hammas ja se on sitten siinä. Huippufiilis!
[quote author="Vierailija" time="17.11.2014 klo 16:03"]
Eikä sattunut yhtään!!!
[/quote]
Olin juuri juurihoidossa joka ei sattunut juuri yhtään
niinpä näkyy....hoidetaanko sitä kautta päänuppiakin?
Mulla oli koko tunti silkkaa kidutusta. Hammaslääkäri sanoi, että nyt tilanne on se että juurihoito on pakko aloittaa vaikka hampaassa on tulehdus. Laittoi kolme puudutuspiikkiä, mutta varoitti, että luultavasti ne eivät tule toimimaan. Tunsin kaiken selvästi mitä sille hampaalle teki ja elämäni suurinta tuskaa se oli. Sattui aivan järkyttävästi kun porasi eri kokoisilla kärjillä aina vaan syvemmälle ja sitten työnsi sinne juurikanaviin ne neulat. Siinä oli tajunlähtö jo lähellä, mutta ei vaan silti vintti pimennyt. Seuraavat kaksi hoitokertaa eivät enää sattuneet onneksi. 144
Meitä on sit näköjään kaks! :D Mäkin pelkäsin, koska edellisen hampaan juurihoidon jälkeen särki hammasta monta päiv. Itse toimenpide kyllä oli kivuton niinku nytkin, mutta nyt ei tullu ees jälkisärkyä :)
Oletko se viimeviikkoinen ihminen joka pelkäsi ? Hyvä juttu että ei sattunut:-)