Apua! Mieheni käyttää me&i t-paitoja
Olemme tunteneet noin vuoden ja nyt olen vasta kehdannut ottaa puheeksi, että häpeän hänen me&i t-paitoja, joita on kahdeksan. Miehen exä on ostanut kaikki nuo paidat kun on ollut vaatteiden esittelijänä. Kävimme kesällä Espanjassa ja miehellä ei ollut muita kuin me&i paitoja mukana. Häpesin silmät päästäni! Miten saan lopettamaan paitojen käytön? Eivät näytä pesemisestä huolimatta menevän juuri miksikään vaikka olen ahkerasti pessyt niitä. Olen jo yrittänyt ostaa muun merkkisiä paitoja, mutta eivät ole kuulemma yhtä pehmeitä.
Kommentit (13)
En usko, koska ko. Merkillä vain lasten ja naisten vaatteita.
Herran jumala! Mä en tuollaiselle naismiehelle edes antaisi. Menis halut
Aika paha. Näin kerran isän ja taaperon, joilla oli samanlaiset paidat. Jollain lapsellisella printillä kuvioidut. En voinut olla ajattelematta että siinä on joku sydänpyllymamma pukenut sekä lapsen että miehen. :S
Minäkin luulin, että on vain naisille ja lapsille, mutta turha luuloa kun noita hirvityksiä on vaikka millä kuoseilla ja joitakin kahtena kappaleena...-ap
oletko kokeillut suoraan sanoa että lopettaa?
miten tuollaisella tyypillä edes on naista ylipäänsä?
Mitä väliä! Anna käyttää! Minusta on järkyttävää, jos vaimo sanelee aikuisen miehen pukeutumisen.
Minä näen miehellä joko tuon vaaleanpunaisen paidan tai perhospaidan.
[quote author="Vierailija" time="12.11.2014 klo 18:09"]
En uskalla vielä..-ap
[/quote]
Et taitaisi antaa miehesi peukaloida pukeutumistasi samalla tavoin, kuin haluat hänen pukeutumistaan sorkkia? Aika isot kuvitelmat sinulla itsestäsi, kun kuvittelet että sinulla on oikeus päättää miten toinen pukeutuu.
Heitä ne rytkyt roskiin!