Suositelkaa hyvää hotellia helsingin keskustasta?
Joku siisti mikä on ihan keskustassa eli lyhyt matka ostoksille ja finlandia talolle! Hyvä aamupala pitäisi myös olla!
Kommentit (17)
Vaakuna, Seurahuone, Presidentti. Nämä minun suosikkejani, on kohtuuhyviä tarjouksia usein.
Scandic Simonkenttä. Todella siistit huoneet ja ok aamupala.
Presidentistä olen kuullut moitteita useilta, kulahtanut jne.
Pressa on mielestäni nimenomaan kulahtanut.
Pressa kulahtanut. Crown Plaza on melkein Finlandia-talon vieressä, ihan mukava. Luksusta sen sijaan tarjoaa Klaus K. Kuuluisa aamiaisistaan. Myös Haven on erittäin laadukas, mutta ei edullinen. Radisson SAS ihan ok Kampissa myöskin astetta alemmassa hintaluokassa.
Onko kämpissä ollenkaan kohtuuhintaisia huoneita?
No Kämpin general manageri on Klaus K:n entinen omistaja, eli laatua molemmissa mutta genret eri. Toinen ns. vanhanajan klassista tyyliä, toinen moderni designhotelli. Kyllä hinnat alkavat 300 euron tuntumasta per yö.
Vaakuna on ihan rautatieaseman vieressä, Sokoksen talossa.
Fabian. Ei nyt ihan siellä Finlandia-talon vieressä, mutta paljon parempi kuin noi vanhat kulahtaneet "suosikit"
Oma suosikkini on Radison Blue Plaza Mikonkadulla. Ihan perushotelli sinänsä, mutta tunnelmassa luksusta jotenkin enemmän kuin esim. Marskissa tai Simonkentällä. Erinomainen aamupala ja huoneessa vedenkeitin. Sisääntulo aula tyylikäs.vastapäätä olevassa Mayassa muuten erinomainen ruoka.
Haven on hyvä hotelli, ja mielestäni rauhallinen, vaikka onkin aika keskustassa.
Olen tykännyt Cumulus Kaisaniemi. Hyvä aamupala. Keskeinen sijainti
Pressa on ihan kamala, Vaakuna hyvä.
Klaus K. ehdottomasti :)