Miksi pienten lasten isät käyvät baareissa
ryyppäämässä ja vikittelevät nuoria naisia? Työkaverini tytär oli ystävänsä kanssa iltaa viettämässä ja puolituttu perheellinen mies, jossa uusi vauva tulossa, tarttui tätä 18v naista rinnoista ja yritti pussailla. Uskomatonta käytöstä. Pitäisikö tästä ilmoittaa tuon miehen naiselle?
Kommentit (19)
Ei irtoa enää kotona kun vaimo hoitaa vain lapsia. Miehen tehtävä on tehdä mahdollisimman monta lasta mieluiten eri naisten kanssa.
Minä yritän välillä ajaa tuon miehen baariin tai juhlimaan, ettei jumittuisi vaan meidän kanssa kotiin. Ei ole hulttiomies.
[quote author="Vierailija" time="08.11.2014 klo 10:38"]
Minä yritän välillä ajaa tuon miehen baariin tai juhlimaan, ettei jumittuisi vaan meidän kanssa kotiin. Ei ole hulttiomies.
[/quote]
Oho, sinähän uhrautuva olet.
Minä käyn välillä baareissa, koska tykkään juoda kaljaa, väitellä ukkojen kanssa ja kuunnella hyvää musiikkia, ilman yhtään hihassa roikkujaa. Olen 3- ja 1-vuotiaiden lasten äiti.
Lasten isä ei baarissa viihdy, mutta urheilee pari kertaa viikossa. Jokainen viettäköön oman aikansa niin kuin parhaaksi katsoo. Sitten jaksaa taas arjen rutiineja.
Ja mitä vikittelyyn tulee, kai toisia voi vikitellä myös kuntosalilla tai kassajonossa, jos sen sortin idiootti on.
Kaikki normaalit aikuiset käy välillä baarissa, yhdessä tai vuorotellen.
[quote author="Vierailija" time="08.11.2014 klo 10:40"][quote author="Vierailija" time="08.11.2014 klo 10:38"]
Minä yritän välillä ajaa tuon miehen baariin tai juhlimaan, ettei jumittuisi vaan meidän kanssa kotiin. Ei ole hulttiomies.
[/quote]
Oho, sinähän uhrautuva olet.
[/quote]
En uhraudu, vaan ajattelen että parisuhde ja perhe-elämä toimii paremmin, kun nuorikaan mies ei joudu luopumaan ystävistään perheen vuoksi ja käy virkistäytymässä kodin ulkopuolella, kuten äitikin välillä. Ehkä juuri siksi meidän suhde toimii, eikä riidelläkään tarvitse ikinä.
Ei kannata sekaantua muiden ihmisten asioihin kun ei tiedä taustoja. Työkaverin tyttärellä tuskin on puhtat jauhot pussissa kun baareissa kikatellaan vanhempien miesten jutuille ja flirttaillaan perheenisien kanssa.
No sitä bimberoa wonkaamas tietty, mitäpä muutakaan. Ei kai se kotona tönöttävä tylsä, riipputissi/maha valas enää ketään miestä kiinnosta. Baarista löytyy timmiä kakskymppistä helppoa lihaa, joten sinne vaan herkkuperseitä saalistamaan.
O-ouu... mites ku meillä se oon minä joka käyn baareissa (harvemmin tosin), ja mies lopetti kokonaan lapsen tuloon. Oon yrittäny sanoo että menis vaan käymään mutta ei, kotona on ja pysyy =D Ja tyttö kohta 5v...
Aina kun täällä joku miettii, että pitääkö kertoa jollekin naiselle että sen mies on käyttäytynyt ääliömäisesti jissakin tai että se pettää vaimoaan tms. niin mua hämmästyttää, ettei nää potentiaaliset kantelijat ollenkaan mieti mitä siitä kertomisesta seuraa heille itselleen.
Ei se menee niin, että kertoo ja sitten hipsuttaa tiehensä ja unohtaa koko jutun. Kantelija on vastuussa kaikesta siitä mitä kantelusta seuraa. Siitä voi seurata hyvin pitkällinen prosessi. Pitää myös olla tietoinen siitä, että tuollaisen asian kuuleminen on kotona olevalle naiselle nöyryyttävää. Vieras tai korkeintaan puolituttu ihminen sekaantuu hänen parisuhteeseensa.
Ja mikä motiivi tällä kantelulla olisi - oman kilven kiillottaminen tulee mieleen.
Mutta jos tämä kaikki on sulla kirkkaana mielessä, ap, ota ihmeessä yhteyttä miehen puolisoon.
Miksei av-mammat mene perässä baariin yllättämään miehensä itse pahanteossa.
Isäni on 14 lapsen isoisä ja käy yhä baareissa!
Ilmoita sitten jos sua kourii, tai edes itse olet näkemässä tapahtuman.
Miksi pienten lasten äidit päästävät hulttiomiehensä baariin? Onko kyseessä jotkut parikymppiset?
Baarissa käydään ryyppäämässä ja pitämässä hauskaa. Ei siihen vaikuta vauvat.
Kukaan normaali aikuinen ihmimnen ei käy baareissa
Yhteyttä otettu tuohon perheen isään itseensä ja ymmärsi pyytää käytöstään anteeksi. Se, kertooko vaimolleen vai ei, on täysin oma asiansa.
ap
[quote author="Vierailija" time="08.11.2014 klo 10:17"]
Miksi pienten lasten äidit päästävät hulttiomiehensä baariin? Onko kyseessä jotkut parikymppiset?
[/quote]
"Päästävät hulttiomiehensä"?
Kyllä on surkeita parisuhteita. Tuohon kahteen sanaan sisältyy kaikki.
Sen verran avaan, että ensinnäkään kukaan täysijärkinen ihminen ei päästä ketään mihinkään. Mies menee jos on mennäkseen, mutta hyvä mies pysyy kotona. Jos nainen käyttäytyy kuin äiti ja kieltää "pääsemisen baariin", on nainen aika nopeasti yh.
Ja jos mies on hulttio, miksi menet sellaisen kanssa tekemään lapsen? Tai kuka oikeasti katselee hulttiomiehiä?
Nuorilla naisilla on laput niin silmillä elämän suhteen että ihan hirvittää. Jos tekee parikymppisenä vauvan hulttiomiehensä kanssa, saa itkeä ihan yksin omaa typeryyttään. Kaverit juhlii baarissa omaa nuoruuttaan. Mitenkään ihannoimatta juopottelua, mutta se oli tässä aiheena.