ei saatana palkkatuli!
Ja tuloraja ylitty niin lähti sitte 41% veroihi! Saatana vittu! Tulinpahan vaa kiroomaan tänne..
Kommentit (12)
No tuskin olet työmäärälläsi ansainnut niin hyvää palkkaa, kuten eivät ole monet muutkaan kovaa palkkaa savat. Varmasti moni muu vähemmän palkkaa saava (esim. siivooja) on tehnyt paljon enemmän töitä/raskaampaa työtä samana aikana ja saa silti paljon pienemmän palkan. Ajattele kuinka paljon enemmän sulla jää silti käteen. Jos ei ois olemassa veroja, niin ihan hyvin ne palkat vois sitten olla tasaisemmat ihmisillä eikä niissä ois niin suuria eroja.
[quote author="Vierailija" time="07.11.2014 klo 17:20"]
B tietysti. Sen valitsee kaikki hiukankaan talousasioita osaavat. täälä meni isolla prosentilla jo edellinenkin tili
[/quote]
just, siltähän toi ap kuullostaa että on ihan verosuunnittelua tehnyt:)
[quote author="Vierailija" time="07.11.2014 klo 19:08"]
Joo sinne meni puolet mamuille!
[/quote]
Sinne meni puolet mm teiden rakentamiseen, julkiseen terveydenhuoltoon, koulujen ja sairaaloiden ylläpitoon, eläkkeisiin, kaikenmoisiin sairauspäivärahoihin, työttömille ja myös siihen toimeentulotukeen. Kaikki ollaan aikanaan saatu ilmainen peruskoulu ja jos kunnianhimoa ja älyä on riittänyt, niin ilmaista jatkokoulutusta ammattia varten, vanhempamme ovat saaneet lapsilisät ja apua jos on tarvinnut. Sutkin hoidetaan vanhana, eikä jätetä kadulle heitteille, kuten joissakin maissa.
Sinä sentään olet saanut palkkasi. Minä olen selitellyt koko viikon, missä palkka viipyy.
Palkka tuli. Huomasin olevani suomalainen köyhä. Ei harmittanut yhtään, koska samalla tajusin, että tienaan enemmän kuin ehdin tuhlaamaan pienillä haaveillani.
Älä ole köyhä.
B tietysti. Sen valitsee kaikki hiukankaan talousasioita osaavat. täälä meni isolla prosentilla jo edellinenkin tili
Ai että oikein viikkorahastakin verotetaan. Voe helvetti.
Palkkatuli? Seteleilläkö lämmität?
Joo sinne meni puolet mamuille!