Lapset elokuvissa
Kommentit (7)
Meillä lapset (2x8v) ei tykkää niistä laseista ja kuulemma 3D-leffaa on epämukava katsoa ja vaikea seurata. Mennään aina 2d näytökseen
Kiitti leffavinkistä, taitaa meidänkin perhe suunnata samaiseen näytökseen tänä vklp.
Meillä 7 ja 10v. Valitsevat myös mielummn 2d elokuvan. Eivät tykkää niistä 3d laseista ja sanovat myös että paha kattoa sitä 3d elokuvaa.
Lasten silmät muistaakseni näkevät ne ulottuvuudent vielä laajempina kuin aikuinen joten vaikuttaisiko sekin?
Käykää ihmeessä kokeilemassa se 3D. Sittenhän jatkossa lapset osaa sanoa tykkäävätkö vai eivät. Meillä nuorempi sitten välillä kattoos itä elokuvaa ilman niitä lasejakik. Kyllä siitä niinkin selvää saa.
Ja siis ollaan käyty kuitenkin useampi kerta myös 3d leffassa, jos ei 2d.tä ole ollut sopivaan aikaan.
T.6
Ihan hyvin meillä ainakin toiminu 5 veen kanssa ja olihan tosta Amazonia leffasta näköjään tavallinenkin versio jos lasit pelottavat jostain syystä.