Pahimmat mokat joita olet elämässäsi tehnyt.
Kommentit (27)
Parin viikon tutustumisen jälkeen kihloihin. En edes tuntenut ihastukseni ajatusmaailmaa ja tapoja.
Kieltäydyin hyväpalkkaisesta työstä. En uskonut selviytyväni vastuusta.
Ostin vuosia sitten kaupasta vahingossa Juhla Mokan pannujauhatusta, kun piti ostaa suodatinjauhatusta. Harmittaa vieläkin.
Haluaisin sanoa, että syntyminen, mutta siihen en voinut vaikuttaa.
Ehkä siksi se on useampi keskeytetty korkeakoulututkinto parikymppisenä ja niiden jälkeen vuosikymmenen ajelehtiminen vailla päämäärää. Päämäärää ei i löytynyt ja nyt edessä on vain yksinäisen vanhuuden odottelu köyhyydessä ja rapeutuvassa terveydessä.
Ylivelkaantuminen ja siitä velkaneuvontaan. Vippifirmoilta tuli isoja laskuja.
Aloitin teini-iässä kannabiksen polttelun ilman paholaisen antamaa parasta myrkkyä, eli marijuanaa.
Jos olisin tiennyt tämän vedätyksen liptonin keltaisen etiketin mukaan teini-iässäni niin minulla olisi tallella miltein 20vuotta kuretettua kannabista ja liukuhihna täynä keltaisia lego ukkeleita.
Vierailija kirjoitti:
Parin viikon tutustumisen jälkeen kihloihin. En edes tuntenut ihastukseni ajatusmaailmaa ja tapoja.
Mentiin kihloihin viikon tuntemisen jälkeen. En tuntenut kaveria. Avoliitto kesti 18 vuotta. Erottiin 2014. Ihan liian nopeasti kihloihin mutta sitä oli alkuhuuma. Nyt kyllä viisastunut noista ajoista.
Opiskelukaupungin valitseminen kaukaa. En käynyt kymmeneen vuoteen isää ja äitiä katsomassa.
Häpesin huonosti edenneitä opintojani.
Muutin takaisin syntymäpaikkakunnalleni. Vanhempani kuvittelevat, että olen heidän aina valmis palvelijansa.
Tapasin mukavan naisen vappuna. En sitten pitänyt yhteyttä, vaikka hän oli aktiivinen.
Yrityksen perustamisen yhteydessä otin hallitukseen kaksi "hyvää kaveriani". Pettivät minkä kerkisivät.
Nuorena ja hölmönä tuli tehtyä pahoja virheitä.Harmittaa vieläkin yli 30 vuoden jälkeen.
En kai mä nyt ole mokannut mitään?