Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi niin moni kuvittelee tietävänsä ruoasta ja ravintoasioista mitään?

Vierailija
21.10.2014 |

Hesarissakin on jo vuosia laitettu kaikkein turhin julkkistyrkky kirjoittelemaan ruokapakinaa milloin mistäkin. Sillä on parhaat päivänsä tehnyttä muusikkoa, näyttelijää ja kirjailijaa, jotka tekevät ruokaa omasta päästä.

AV:lla kaikenlaiset kiihkoilijat saavat ruokasodan aikaiseksi ja joku karppaja / vegaani / valistunut tulee höpöttämäään molekyylibiologiaa ja endokrinologiaa kuin tiedemiehet.

Mammat syö lasten kanssa laivan buffassa niin kuin se olisi matkan huippuhetki. Mammojen isät grillaa tonnin vehkeillä makkaraa ja kaljaa päälle.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
21.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olipa väsynyttä tekstiä... Voi haukotus sentään. Alku oli ok, mutta loppu silkkaa skeidaa, olisit jättänyt siis sen lopun suosiolla pois, paljastit siinä omat kipukohtasi vihollisille.

Vierailija
2/4 |
21.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ruoka on nykyajan uskonto, siitä se kiihkoilu johtuu.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
21.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joonas Konstigin kolumnit ovat hyvin hämmentävää luettavaa. Kirjailijalla on tietysti perhe elätettävänä eli vika on ihan minun omani, hämmästelen vaan.

Vierailija
4/4 |
21.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Johtuiskohan koulutuksesta. Kun olen joskus alaa opiskellut niin pakostihan sitä siitä jotakin tietää.