Lue keskustelun säännöt.
Kuinka saan vauvani nukkumaan kokonaisia öitä?
Kommentit (4)
Kyllä meillä nukkui yöt, vaikka söikin päivisin rintamaitoa. Viimeisin yösyönti lapsellani oli n. klo 5. Se saatiin jäämään pois niin, että mies heräsi lapsen kanssa aikaisn aamulla ylös ja antoi puuroa. Mies lähti siis aamulla töihin, joten itse sain onneksi aamulla nukkua klo 7 asti. Tätä vaihetta ei kestänyt kauaa, kun lapsi alkoi nukkua 7.30-8 asti.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Mun vauva 6,5kk herää pari kertaa yössä enkä kyllä oletakaan että vielä nukkuisi kokonaisia öitä, varsinkaan kun ei vielä kiinteitä syö juurikaan. Ei kai noin pienelle mitään unikoulujakaan vielä pidetä vaan se on aivan luonnollista että vauva on yölläkin nälkäinen, toiset enemmän ja toiset vähemmän.
Se kuuluu ikään.
Kunnon iltapuuro ja maitotankkaus illalla voi vähän auttaa.
Mun kokemuksella lapset nukkuu koko yön joskus sitten kun imetys on loppunut kokonaan. Olen imettänyt pisimmillään 1v9kk.