Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

mISTÄ KUMPUAA SENSUURI

Vierailija
12.10.2014 |

Mistä kumpuaa sensuuri

Kuka johtaa mediaa? Mistä on lähtöisin sensuuri? Olen ihmetellyt miksi esimerkiksi iltalehden nuorisojengiä koskevaa uutista ei saa kommentoida suoraan, kuten muita uutisia. Mediassa ei uutisoida maahanmuuttajien tekemiä rikoksia, tai jos uutisoidaan niin rotua ei mainita. Miksi näistä halutaan vaieta. Kuka tätä johtaa?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
12.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kokoomus.

Vierailija
2/4 |
12.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eliitti joka haluaa eroon kansallisvaltioista. Monikansallisten firmojen omistajat, jotka tuhoavat demokratian ja vahvan keskiluokan. Heidän vasallejaan ovat vihervasemmistolaiset.

 

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
12.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jotenkin epäilyttää vasemmiston ja Kokoomuksen yhteistyö. Mahdollista?

Itse uskoisin, että Kokoomus haluaa halpaa työvoimaa ja palkkoja alas. Vihervasemmistolaiset haluavat halailla maailmaa.

Vierailija
4/4 |
12.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta huolestuttaako tämä teitä? Olen ennen tätä tapausta luottanut viranomaisiin, nyt tuntuu kuin Venäjältä. Onko jokin laki tämän takana vai pelkäävätkö lehdet kasvojen menetystä, vai onko takana todella joku eliitti?

Minä olen oikeasti hämmentynyt ja järkyttynyt.