Uusi mies - heti sille lapsi
Mitä ajatuksia naisesta, joka muutaman kuukauden tuttavuuden jälkeen tekaisee lapsen? Sitten kun ero tulee ja tavataan uusi mies, jolle lapsi taas muutaman kuukauden jälkeen. Ja ero, uusi mies ja taas lapsi samantien. Näitä sitten selitellään, että kun se mies halusi. Jaa, mutta silti erottiin?
Olenko ainoa, joka ajattelee, että tuolla tavalla toimivat kuvittelevat lapsen jotenkin takaavan suhteen kestävän?
Kommentit (9)
No kyllä mullakin on vähän huono kuva tuommoisista ihmisistä, varsinkin kun hankkivat lapsen tilanteeseen, jossa edelleen ollaan vaaleanpunaiset lasit silmillä eikä tunneta toista ihmistä paljon paskaakaan. Todella naiivia ja typerää ja varsinkin moneen otteeseen toistettuna eri miesten kanssa. Aika wt-toimintaa.
Ei siinä ainakaan lasten parasta ajatella. Vaikea ymmärtää tuollaista toimintaa. Tai yhden kerran vielä ymmärrän, mutta tyhmä täytyy olla jos toistaa.
Mun tuttavapiirissä ei ole tuollaisia tyyppejä.
Jotkut vaan ovat niin typeriä, ei tajuta että ei se lapsi miestä pidättele jos on mennäkseen.
Eiköhän se mies ole siinä touhussa ollut tippojensa kanssa mukana.
Kertoo alhaisesta älykkyysosamäärästä.
[quote author="Vierailija" time="12.10.2014 klo 15:08"]
Ehkä siksi, että se mies haluaa oman lapsen.
[/quote]
Jota se eron jälkeen näkee kerran kahdessa viikossa jos sitäkään.
Ehkä siksi, että se mies haluaa oman lapsen.