Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Oletko joskus laihduttanut? Paljonko, miten?

Vierailija
07.10.2014 |

Missä ajassa ja ovatko kilot pysyneet poissa?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
07.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laihdutin 20 kiloa raskauksien jälkeen syömällä vähemmän. Kilot lähtivät puolessa vuodessa ja ovat pysyneet poissa siitä lähtien.

Vierailija
2/4 |
07.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laihdutin 10v sitten 98kg-->75kg. Nyt painan 100kg ja sama urakka aluillaan. Laihdutan kaloreita ja hiilareita vähentämällä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
07.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

27 kiloa kaloreita laskemalla kymmenessä kuukaudessa. No eipä ne oikein pysyneet poissa, puolet tuli takaisin muutamassa vuodessa kun lopetin kaloreiden laskemisen ja vähensin liikuntaa.

Ensimmäinen oma takaisin lihomisen virhe oli ensinäkin se että lopetin kaloreiden laskemisen ja toinen se että olin oppinut syömään tietyn kalorimäärän aika kovalla liikunnalla. En osannut vähentää riittävästi ruokaa kun liikunta jäi vähemmälle.

Vierailija
4/4 |
07.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laihdutin 85 kilosta 70 kiloon. Vähensin mallasjuomien kulutusta, korjasin ruokavaliota ja pienensin annoskokoa sekä aloitin aktiivisen liikkumisen. On pysynyt.

Painon saisi taas nousemaan jos tekisi päinvastoin kuin kirjoitin. Eli painonpudotus pysyy jos muutoksetkin on pysyviä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kuusi kahdeksan