Yaz e-pillerit
Menkat alkais nyt perjantaina ja haluisin siirtää niitä käytä e-pillereita jos jätän nyt lumetabletit syömättä niin tuleeko siltikin menkat vai jääkö ne sillon pois onko siis liian myöhäistä siirtää niitä?
Kommentit (6)
Ei pitäisi tulla menkkoja, mutta joillain puskee silti läpi ja seuraavan laatan aikana saattaa tulla tiputteluvuotoa. Kokeilemalla selviää, toimiiko sulla. :)
Semmonen kysymys vielä että muuttuuko kuukautisten alkamis päivä kun niitä siirtää
Ite skippaan aina jokatoiset menkat hyppäämällä lumetablettien ohi seuraavaan laattaan. En tiedä tosin voiko tuota kutsua siirtämiseksi. :D
[quote author="Vierailija" time="07.10.2014 klo 15:01"]
Semmonen kysymys vielä että muuttuuko kuukautisten alkamis päivä kun niitä siirtää
[/quote]
Jos teet "siirtämisen" niin, että lumetablettien sijaan siirryt suoraan seuraavaan laattaan, niin kyllä seuraavien menkkojen alkamispäivä muuttuu. Seuraavat menkat alkavat tavallaan 4 päivää "aikaisemmin". Jos siis ennen menkat ovat alkaneet aina maanantaisin niin seuraavaksi ne alkaa torstaina. Näät sen kyllä siitä pillerilaatastasi.
Jos et ole vielä jättänyt yhtäkään vaikuttavaa pilleriä ottamatta niin ihan normaalisti vaan jätät lumepillerit syömättä ja syöt muuten putkeen. Ei pitäisi tulla menkkoja