Miehen exä niin upeana tanssimassa televisiossa...
En tahdo paljastaa, onko exä tanssija, oppilas vai missä roolissa. Ei jestas miten upealta hän näyttää. Tässä perheenä katsellaan ohjelmaa ja kylläpä on itsellä vaatimaton olo. Yritän touhuilla muuta ja näyttää välinpitämättömältä. Mies ei ole antanut mitään syytä mustasukkaisuuteen, mutta voi hitto, miten nollaksi ihminen voi tuntea ulkonäöltään itsensä... Huhhuh.
Kommentit (11)
Lohduttaudu sillä, ettei televisiossa tanssiva exä huolisi enää miestäsi sinun jälkeesi.
[quote author="Vierailija" time="21.09.2014 klo 22:27"]
Harmaavarpunen on parempaa vaimoainesta, joten ole vain tyytyväinen itseesi.
[/quote]
Miten ulkonäkö kertoo mitään siitä, kuinka hyvää vaimoainesta on?
Voi pöh. Vertailemalla itseään muihin tulee hulluksi. Toinen asia; kerro miehellesi miltä susta tuntuu ja hyväksy se itsekin. Helpottaa kummasti. Aina on kauniimpia ja vähemmän kauniimpia kuin itse on. Viisaampia ja tyhmempiä. Ei sen kummempaa. Ei tuollaisella kannata päiväänsä pilata. Jos menee pilalle niin kannattaa miettiä mikä siinä itsetunnossa on vikana.
Anna paljon ääniä muille pareille, niin ei tarvitse jouluun asti olla niin masentunut :D
Hei, muista samalla että terve positiivinen luonne ja järkevyys ei näy televisiosta vaan sen miehesi on löytänyt sinusta. Ole ylpeä itsestäsi.
T. M43
Lohduttaudu sillä, että jos saisit itsellesi tuollaisen puvun päälle ja istuisit maskissa tuntikausia, näyttäisit varmasti yhtä kadehdittavalta :)
Tsemppiä, miehesi on nyt kuitenkin sinun kanssasi! :)
Jonkun piti sitte tulla alapeukuttelemaan..
Oot varmaan sitten muuten mukava, joskin vaatimattomannäköinen.
Harmaavarpunen on parempaa vaimoainesta, joten ole vain tyytyväinen itseesi.