Minkä pienen suklaan antaisit. Suututin työkaverin.
Eli on tullut vähän kärhämää erään nuoren työkaverin kanssa. Ei mitään haukkumista tai riitaa mutta kumpikin tiuskinut toisilleen. Yritettiin selvittää asiaa mutta tuli väärinkäsitys jälleen ja nyt ollaan murjotettu kumpikin muutaman viikon.
Haluaisin jättää työpisteelle jonkun suklaan ja pyytää anteeksi. Olen nainen ja tämä toinen osapuoli mies. En halua että luulee että yritän iskeä tai muuten antaa itsestäni lapsellista kuvaa. Yritin tosiaan jo kerran selvittää asiaa mutta hän kiivastui vain lisää. Tänään ei enää edes moikannut.
Sinänsä äsrsyttää alkaa junnua lepyttelemään mutta on tämäki ahdistavaa ettei voida istua vierekkäin edes kahvipöydässä.
Kommentit (27)
Anna Fazerin Crunchy. Se on oikeasti hyvää. Geisha crunchy on myös todella hyvää, mutta se on vaaleanpunainen ja liian naisellinen. Voi luulla, että sinulla on taka-ajatuksia.
Sujauta taskuun vähän kettukarkkia.
Liikkis juttu! Toivottavasti saatte sovittua. Snickers on hyvä jos pähkinän ystävä, Pätkis mukavan pieni, Kismet Remix vähän hupsu.
Mies ei arvosta pientä ja söpöä vaan ISOA. Isoin lentosuklaalevy mitä saa (250g). Vielä parempi olisi kossupullo.
Kossupullosta leppyy joka jamppa.
T. Ikänsä miesvaltaisella alalla työskennellyt
Ai saakeli päivän parhaat naurut!
Pieni suklaapuoli!
Suklaarusina!
Nämä ehdotukset todellakin saavat tuon kiukustuneen nuoren miehen leppymään!
Mä en myöskään antaisi mitään pientä söpöä suklaajuttua, vaan ostaisin jotain laadukasta Alkosta. Saisitko selville, mistä juomasta hän tykkää?
Aikuiset (?) ihmiset riitelee niin, että puhevälit menevät. TYÖPAIKALLA.
🤦♀️
Sano sille, että kasvaa aikuiseksi. Työpaikoilla ei mökötetä. Varsinkaan viikkokausia.
Pienen suklaan kun suututit työkaverin niin ettei hän ole edes puhunut sulle viikkoihin? Miten olisi pieni itseanalyysi ja sähköposti, jossa pyydät kunnolla anteeksi? Mulla on tällä hetkellä tilanne että työkaveri aiheutti toimillaan sen että loukkaannuin töissä, eikä tilanne millään v*n Pätkiksellä, tai edes viidellä kilolla konvehteja, tule korjaantumaan. Haluan että hän osoittaa ymmärtäneensä tekonsa, odottaa henkistä kasvua ja on oikeasti pahoillaan. Joiltain ihmisiltä tällaista on tietysti ihan turha odottaa, mutta tämä olisi toiveeni.
Likööri pullo baileys ja vielä mansikkaversio. 12€
Ei mitään lepyttelyjä. Typerä työkaveri, jos ei asiallisuuteen pysty siellä TÖISSÄ. Jätä omaan arvoonsa.
Älä jätä työpöydälle vaan taukohuoneen pöydälle. Varmempi niin. Muuten joku nuori mies voi tosiaan alkaa tulkita, että lähestyt "juuri häntä". Kenties että riita sai sinut lämpenemään.
helvettiäkö hypit miehen silmille työpaikallasi?
jeesus mitä ämmiä maa päällään kantaa, jos olisin tuo mies, niin olisin jo esimiehen puheilla.
Meillä yx naispomo sillä oli sellainen kauhea kassi pukukopissa mikä oli auki niin liidulla kirjoitettiin siihen mustaan kassiin rahat tai henki . Se oli vähän kuin ennen bussikuskien rahasalkut. Ei se muutenkaan tervehtinyt ketään kyllä. Synkkä tyyppi.
Vierailija kirjoitti:
Ai saakeli päivän parhaat naurut!
Pieni suklaapuoli!
Suklaarusina!Nämä ehdotukset todellakin saavat tuon kiukustuneen nuoren miehen leppymään!
Seuraavaksi tuo nuori mies huitaisee kaulimella, jos Ap ei tajua lopettaa.
Sitten ihmetellään miksi väkivaltaa esiintyy.
Pieni suklaapuoli.